fbpx

Jesteśmy na półmetku Europejskich Dni Dziedzictwa 2023. W najbliższy weekend kolejna bogata oferta wydarzeń

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

 

 

Trwa 31. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. To jedno z największych w Europie wydarzenie społeczno-edukacyjne, które przyciąga tysiące zainteresowanych. Setki spacerów, warsztatów, pikników i wielu innych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dziś jesteśmy już na półmetku tej fascynującej inicjatywy, ale wiele jeszcze przed nami. Zapraszamy do udziału!

 

Europejskie Dni Dziedzictwa to nie tylko okazja do odkrywania i doceniania bogatej historii oraz dziedzictwa kulturalnego Polski, ale także do uczestnictwa w różnorodnych wydarzeniach i atrakcjach. W ciągu pierwszego weekendu #EDD odbyło się już ponad pół tysiąca wydarzeń w całej Polsce!

 

Tradycyjnie, uczestnicy mieli okazję zwiedzić miejsca, które zwykle nie są dostępne dla zwiedzających. Odbyło się też wiele fascynujących spacerów, warsztatów, przedstawień i koncertów. W tym roku, Europejskie Dni Dziedzictwa obchodzimy pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, dlatego nie zabrakło fascynujących spotkań z depozytariuszami dziedzictwa kulturowego.

 

W tym roku #EDD zyskało nowy wymiar dzięki organizacji licznych regionalnych konferencji prasowych, które po raz pierwszy towarzyszyły Europejskim Dniom Dziedzictwa. Spotkania te gromadziły zarówno dziennikarzy, jak i ekspertów, którzy omawiali różnorodne aspekty ochrony dziedzictwa, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa niematerialnego.

 

Podczas konferencji prasowych w wybranych regionach zaprezentowano wydarzenia zaplanowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa:

 

Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie świętokrzyskim

Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie małopolskim

Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie wielkopolskim

Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie opolskim

Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie śląskim

Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie warmińsko-mazurskim

Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie pomorskim 

– Europejskie Dni Dziedzictwa w woj. kujawsko – pomorskim

 

 

Zapraszamy do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa jeszcze w najbliższy weekend, 16-17 września. Zachęcamy także do śledzenia informacji na stronie edd.nid.pl oraz mediach społecznościowych wydarzenia, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami i atrakcjami.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.