fbpx

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie "A jednak działa!"

Data rozpoczęcia:

11 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie interaktywnej zabytków techniki „A jednak działa!” z udziałem Jana Zalewskiego i dr Ewy Pawlak.

Cykl filmowy Muzeum Lubuskiego „A jednak działa!” przybliża sposób działania przedmiotów, które zanim stały się zabytkami, służyły ludziom w codziennym życiu. Wystawa stanowi uzupełnienie obrazu filmowego. Jest swoistym continuum przeniesionym z przestrzeni wirtualnej do świata realnego. Ma za zadanie prowokować i jednocześnie, poprzez interaktywną zabawę, inspirować do refleksji oraz stawiania pytań. Tak to jest, że z pozoru banalne przedmioty mają zaskakującą historię. A jakie artefakty, z którymi się spotykamy, mają moc przenoszenia nasz w sentymentalną podróż? Wybraliśmy ponad dwadzieścia obiektów, które rozmieszczone są w pięciu blokach tematycznych – od zabytkowych przyrządów optycznych zaczynając, a na sprzętach kulinarnych kończąc. Każdemu zabytkowi przyporządkowaliśmy kod QR, dzięki któremu możemy przenieść się do treści filmu zamieszczonego w serwisie YouTube. Na kuratorskie oprowadzanie po wystawie zapraszamy 11 września 2022 roku (niedziela) o godz. 11:00 i 13:00.

Data rozpoczęcia:

11 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

gawęda / opowieść, wystawa, zwiedzanie

Lokalizacja:

Spichlerz
ul. Fabryczna 1-3
66-400 Gorzów Wielkopolski

woj. lubuskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim

Osoba kontaktowa: Jan Zalewski

Telefon: 95 722 54 68

E-mail: info@muzeumlubuskie.pl

WWW: https://muzeumlubuskie.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim to instytucja kultury, której celem jest ochrona dóbr kultury i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego regionu. Istnieje od 8 września 1945 roku.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.