Wyszukaj na stronie
Polski

Hotel Polonia Palace

Spotkanie ze znanym varsavianistą Rafałem Bielskim, właścicielem największej w Polsce kolekcji pocztówek przedwojennej Warszawy, autorem albumu „Było takie miasto” i redaktorem naczelnym miesięcznika "Skarpa Warszawska" odbędzie się w Polonia Palace.

Spotkanie z panem Rafałem (niedziela 10 września, godz. 12.00 - 14.00) to również spotkanie z zabytkowym hotelem, zaprojektowanym na zlecenie hrabiego Przeździeckiego przez wybitnych architektów Józefa Holewińskiego i Juliusza Nagórskiego - zapowiada się zatem bardzo ciekawie.

Hotel został otwarty ponad 100 lat temu - 14 lipca 1913 roku. Oferował gościom takie nowości, jak ciepła i zimna woda oraz luksus - telefon - we wszystkich 160 pokojach.

Poza tym novum stanowiły: centralne ogrzewanie (także w garażach), biurka z maszynami do pisania, ogniotrwały sejf i serwis auto-omnibusowy dowożący gości na wszystkie dworce.

O tym wszystkim opowie p. Rafał ilustrując wykład pocztówkami przedwojennego hotelu z własnej kolekcji. A historia powojenna jest równie ciekawa jak ta wcześniejsza. Któż tam nie nocował!

W dalszej części spotkania oprowadzanie po zabytkowej części hotelu. 

Facebook
YouTube