Wyszukaj na stronie
Polski

Ratowskie brzmienia przeszłości

Radzanów, woj. mazowieckieSanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie, Ratowo 58, 06-540 Radzanów
10 września 2017
Kategoria:

inne

koncerty

spacery i wycieczki plenerowe

konkursy

zwiedzanie

turnieje, inscenizacje

warsztaty

festyny, dożynki, biesiady

dawne rzemiosła (w tym degustacje)

spotkania z twrócami kultury

gawędy, opowieści

sesje naukowe, popularnonaukowe, seminaria

Organizator:

Stowarzyszenie Ratujmy Ratowo, Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

Zabytkowy zespół klasztorny z XVIII w. wraz z ogrodami klasztornymi. Unikatowy w skali Mazowsza zabytek reprezentujący rzadki styl architektoniczny tzw. płonącego rokoko. Dodatkowo obiekt znajduje się na rozległych terenach wpisanych do Obszaru Natura 2000.

Happening teatralny w ramach V Festiwalu Kultury Ziemi Zawkrzeńskiej „Ratowskie brzmienia przeszłości”. Podróż przez wieki poprzez scenki rodzajowe we wnętrzach i ogrodach. Dwór średniowiecznego rycerza Pawła z Radzanowa, gawędy, pojedynek rycerski, możliwość zostania pomocnikiem kata, lekcje jazdy konnej u rycerskiego koniuszego, konkurs na najpowabniejszą dwórkę (stroje własne i udostępnione), wizyta w skrybarium, przygotowywanie i degustacja polewki rycerskiej, średniowieczne gry dworskie i plebejskie.

W obozowisku chorążego Tomasza Narzymskiego będzie można przygotować się do bitwy pod Wiedniem przez naukę fechtunku i strzelania z łuku, udział w warsztatach pracy kowala, haftowania na bębenku, a nawet poznać tajniki siedemnastowiecznej hodowli koni.

Spotkanie z Ojcem Gwardianem, interdyscyplinarne warsztaty z historii sztuki i kultury baroku, historii sztuki ogrodowej – ogrodów cenobijnych, rozpoznawania roślin tradycyjnych. Wizyta w celi naczelnika Powstania Styczniowego na Mazowszu, gen. Zygmunta Podlewskiego. Warsztaty teatralne, czytanie na role literatury z tego okresu. Warsztaty malarskie, zabawa taneczna.

 

 

10.09.2017, godz. 9.00 – 19.00


Facebook
YouTube