fbpx

Zwiedzanie zespołu Wielkiego Pieca Hutniczego w Rudzie Śląskiej

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

10:30

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

13:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zwiedzanie niedostępnego na co dzień zespołu Wielkiego Pieca Hutniczego. Unikalna okazja do wejścia w świat historii przemysłu hutniczego i doświadczenie majestatu nietuzinkowego zabytku techniki.

Wielki Piec Hutniczy położony w Rudzie Śląskiej to jeden z najważniejszych górnośląskich zabytków techniki. Jest to jedyny tego typu obiekt zachowany na terenie województwa i jeden z trzech na terenie kraju, których budowa przypadała na okres po 1945 roku. Stanowi jednocześnie niezwykle istotny element krajobrazu kulturowego oraz przestrzennego miasta, świadcząc o jego przemysłowych korzeniach.
Planowane zwiedzanie będzie okazją do przyjrzenia się z bliska temu cennemu zabytkowi techniki. Obiekt ten, na co dzień niedostępny, zostanie otwarty dla grupy osób celem przeprowadzenia zwiedzania. Spotkanie to będzie jednocześnie pretekstem do kontemplacji materialnych walorów obiektu oraz snucia historii na temat tego miejsca w dziejach przemysłu i miasta.


Zwiedzający zostaną podzieleni na dwie grupy: grupa I rozpocznie zwiedzanie o 10:30, grupa II o 12:00.

Wydarzenie objęte jest koniecznością zapisów. Zgłoszenia prosimy kierować na adres zabytki@ruda-sl.pl do dnia 01.09.2023 r. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Osoby biorące udział w zwiedzaniu powinny mieć co najmniej 16 lat.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie zwiedzaniem miejsca zostały wyczerpane. Informacje o innych tego typu wydarzeniach będą umieszczane na profilach obiektu w mediach społecznościowych –

https://www.facebook.com/profile.php?id=100093262014901 i
https://instagram.com/wielki_piec_ruda_slaska?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

10:30

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

13:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

ul. Piotra Niedurnego 58, 41-709 Ruda Śląska, wejście przez bramę prowadzącą na teren Huty „Pokój” (przy przystanku autobusowym)

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Rudzie Śląskiej

Osoba kontaktowa: Łukasz Urbańczyk, Miejski Konserwator Zabytków

Telefon: 32 244 90 97

E-mail: zabytki@ruda-sl.pl

WWW: https://wirtualnaruda.pl/

Informacja o organizatorze:

Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków stanowi jednostkę organizacyjną Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej. Prowadzi zadania w zakresie ochrony i konserwacji zabytków, nadzoruje Gminną Ewidencję Zabytków, a także udziela się w kształtowaniu plastycznym i przestrzennym Miasta.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.