fbpx

Zwiedzanie Muzeum Ziemi Czyżewskiej

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzeum Ziemi Czyżewskiej zaprasza w dniach 9 – 10 oraz 16 – 17 września w godzinach 10.00- 19.30 na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji muzealnych z przewodnikiem oraz wystawy prac plastycznych z Regionalnego Konkursu pt. „Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu” oraz Powiatowego Konkursu „Kościoły, krzyże, kapliczki Powiatu Wysokomazowieckiego”. Na zwiedzających czekają pamiątkowe foldery oraz niespodzianki. Poza zwiedzaniem i wystawą przygotowano działania edukacyjno-artystyczne przybliżające chętnym dziedzictwo krajobrazu Ziemi Czyżewskiej.

W trosce o zachowanie pamięci naszych przodków i ważnych wydarzeń tego regionu zapraszamy Państwa do utworzonego przez Gminę Czyżew w 2014 r. Muzeum Ziemi Czyżewskiej. Muzeum powstawało we współpracy z mieszkańcami, którzy dzielili się losami swoich bliskich i przekazywali cenne przedmioty z ich przeszłości. Wybór miejsca utworzenia muzeum w dworcu kolejowym nie jest przypadkowy. Dzięki wybudowanej pod koniec XIX wieku kolei warszawsko-petersburskiej nastąpił znaczący rozwój Czyżewa. Miejsce to było też świadkiem smutnych epizodów w dziejach Ziemi Czyżewskiej: wywózek na Sybir oraz do obozów zagłady. Zapraszamy w podróż po Ziemi Czyżewskiej i odwiedzania kolejnych jej „przystanków”, które stanowią poszczególne sale: Poczekalnia – Kolej Warszawsko-Petersburska, Salonka carska, Ziemia Czyżewska – tradycje i historia, Sybir i Wagon – Pomnik, Czasy współczesne.

Siedziba Muzeum Ziemi Czyżewskiej zaprasza serdecznie wszystkich podróżujących koleją. Dworzec pełni również funkcję czynnej poczekalni.

 

 Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie

 ul. Mazowiecka 34, 18-220 Czyżew

tel. 86-2755-269

 www.gokczyzew.pl

Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej

ul. Apoznańskich 7, 18-220 Czyżew

fb/StowarzyszenieKulturalneZiemiCzyzewskiej

 ankazimierczuk@op.pl

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, zwiedzanie, inne

Lokalizacja:

Muzeum Ziemi Czyżewskiej

woj. podlaskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej
  • Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.