fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W weekend 16 i 17 września 2023 zapraszamy do odwiedzania naszego zespołu pałacowo-parkowego w Warce – Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. To miejsce niezwykłe, które trzeba odwiedzić, a zwłaszcza nasze ekspozycje muzealne.

We wnętrzach pałacu prezentowana jest ekspozycja, która przypomina działalność polsko-amerykańskiego bohatera Kazimierza Pułaskiego oraz zasłużonych Polaków w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznasz tu również bogatą, bo ponad 700-letnią historię Warki, jednego z najstarszych miast na Mazowszu.

 

Podczas tego weekendu będą mogli Państwo zwiedzić naszą nową wystawę czasową „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym”. Bohaterami wystawy są polscy kompozytorzy, którym udało się stworzyć ścieżki dźwiękowe do amerykańskich filmów: Bronisław Kaper, Henryk Wars, Krzysztof Komeda, Krzysztof Penderecki, Zbigniew Preisner, Wojciech Kilar i Jan A.P. Kaczmarek. Każdy z nich wniósł wkład w sukcesy produkowanych za oceanem dzieł wielkiego ekranu. Znajdziemy wśród nich filmy kultowe. Na ekspozycji znajdą się nie tylko fotosy i plakaty filmowe, ale także oryginalne pamiątki związane z sukcesami kompozytorów, m.in. moneta, którą Krzysztof Komeda otrzymał na szczęście od Romana Polańskiego po przyjeździe do USA, plakiety nagród Zbigniewa Preisnera, rękopisy zapisów nutowych Wojciecha Kilara czy też elementy garderoby Jana A.P. Kaczmarka, w których kompozytor wystąpił na pamiętnej, oscarowej gali w 2005 r. i wiele innych atrakcyjnych niespodzianek. A wszystko w otoczeniu wspaniałej muzyki!

 

W dniu obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa wstęp do muzeum jest bezpłatny.
Warto już dziś zaplanować sobie rodzinną wycieczkę i spędzić czas w zabytkowym parku w Warce.

 

Zapraszamy!

 

 

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
ul. Pułaskiego 24
05-660 Warka

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Osoba kontaktowa: Aleksandra Wiąckiewicz

Telefon: 48 667 20 20

E-mail: rezerwacja@muzeumpulaski.pl

WWW: https://www.muzeumpulaski.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest instytucją kultury współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiat Grójecki.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.