fbpx

„Zrób to sam”. Tablica z plakietkami, przypinkami i nalepkami autorstwa Eugeniusza Geta-Stankiewicza

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

12:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Tablica zaprojektowana przez Eugeniusza Geta-Stankiewicza zawiera 217 plakietek, przypinek i nalepek z różnorodnych imprez kulturalnych we Wrocławiu i w Polsce. Get wielokrotnie podkreślał, że nie uznaje podziału na sztukę wysoką i niską. Bardzo cenił zarówno pracę i wykonanie ręczne własnych pomysłów, jak i użytkowość sztuki.

W gmachu głównym Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, przy ul. Szewskiej, w barokowym refektarzu, zaprezentowana zostanie tablica zaprojektowana przez Eugeniusza Geta-Stankiewicza, która zawiera 217 plakietek, przypinek i nalepek z różnorodnych imprez kulturalnych we Wrocławiu i w Polsce, głównie z lat 1974– 1976. Stanowiły one miniatury plakatów promujących te imprezy. Noszone przez ich uczestników pozwalały identyfikować się z daną grupą, określać przynależność do grona fanów. Przypinki, znaczki i nalepki stały się bardzo popularne w latach 60. i 70. XX wieku. Jednocześnie były tanie i proste w zastosowaniu. Get wielokrotnie podkreślał, że nie uznaje podziału na sztukę wysoką i niską. Bardzo cenił zarówno pracę i wykonanie ręczne własnych pomysłów, jak i użytkowość sztuki. Ważni byli dla niego również odbiorcy wszystkich małych form sztuki.
Drewniana tablica z różnorodnymi przypinkami znajduje się na co dzień w Dziale Dokumentów Życia Społecznego mieszczącym się w budynku Ossolineum na wrocławskich Sołtysowicach. Europejskie Dni Dziedzictwa to okazja, żeby zobaczyć ją w centrum Wrocławia i o niej posłuchać.

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

12:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

projekcja / prezentacja

Lokalizacja:

Zakład Narodowy im. Ossolińskich
ul. Szewska 37
50-139 Wrocław

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Zakład Narodowy im. Ossolińskich

Osoba kontaktowa: Monika Bronowicka

Telefon: 717 550 654

E-mail: monika.bronowicka@ossolineum.pl

WWW: http://ossolineum.pl/

Informacja o organizatorze:

Zakład Narodowy im. Ossolińskich – jedna z najważniejszych instytucji kultury w Polsce. Jest następcą prawnym fundacji ustanowionej przez Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w 1817 r. i kontynuuje jej działalność w zakresie gromadzenia, opracowania i upowszechniania zbiorów.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.