Zapomniane dziedzictwo Sudetów. Weekend z twórczością Ericha Fuchsa w Muzeum Książąt Lubomirskich
Data rozpoczęcia:
16 września 2022
piątek
12:00
Data zakończenia:
18 września 2022
niedziela
18:00
Zapraszamy do Muzeum Książąt Lubomirskich na wędrówkę po przedwojennych Sudetach! Wystawie dzieł Ericha Fuchsa, jednego z najważniejszych dolnośląskich artystów XX wieku, towarzyszyć będą wykłady o artyście i o polsko-niemieckim dziedzictwie Sudetów.
Muzeum Książąt Lubomirskich w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich posiada znaczny zbiór grafik o tematyce sudeckiej autorstwa Ericha Fuchsa, jednego z najważniejszych dolnośląskich twórców XX wieku. Odkąd artysta po raz pierwszy odwiedził Sudety w wieku dziewiętnastu lat, ich mieszkańcy stali się ulubionym tematem jego prac. Fuchs wykorzystywał swój talent artystyczny nie tylko do obrazowania piękna Sudetów, lecz przede wszystkim do upamiętniania życia, pracy i kultury materialnej oraz duchowej sudeckich górali. Pokaz dzieł artysty z kolekcji ossolińskiej pozwoli ożywić na moment miniony świat przedwojennych mieszkańców Sudetów. Trzydniowej wystawie będą towarzyszyć wykłady poświęcone twórczości Fuchsa oraz polsko-niemieckiemu dziedzictwu Sudetów.
Wystawa będzie czynna w dniach 16-18 września w godz. 12.00–18.00 (piątek); 10.00–18.00 (sobota-niedziela). Wykłady i oprowadzania odbywać się będą w godzinach trwania wystawy. Szczegółowy program wydarzeń towarzyszących dostępny będzie online: https://www.facebook.com/muzeumlubomirskich.ossolineum/
Miejsce: Refektarz (wystawa); Sala Konferencyjna (wykłady).
Partnerzy
Tagi:
Data rozpoczęcia:
16 września 2022
piątek
12:00
Data zakończenia:
18 września 2022
niedziela
18:00
Kategorie wydarzenia:
Lokalizacja:
Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Szewska 37, 50-139 Wrocław
Refektarz (wystawa); Sala Konferencyjna (wykłady)
Organizator
Nazwa: Muzeum Książąt Lubomirskich w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich
Osoba kontaktowa: Marta Pękalska
Telefon: (71) 3356488
E-mail: informacja@ossolineum.pl
Informacja o organizatorze:
Zakład Narodowy im. Ossolińskich – jedna z najstarszych instytucji kultury w Polsce. Fundacja założona we Lwowie przez Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w 1817 r. ZNiO tworzą obecnie Biblioteka Ossolineum, Muzeum Książąt Lubomirskich, Wydawnictwo Ossolineum i Muzeum Pana Tadeusza.