fbpx

XXVIII Krzeszycka Jesień

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

11:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

23:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

10 września 2023roku ( niedziela ) na Stadionie Sportowym w Krzeszycach odbędzie się XXVIII „Krzeszycka Jesień’’ połączona z Dożynkami Gminnymi i prezentacją twórców ludowych i rękodzielników.

W niedzielę 10 września 2023r. odbędzie się XXVIII edycja „Krzeszyckiej Jesieni”. Uczestniczą w niej: rolnicy, mieszkańcy Gminy Krzeszyce i regionu, przedstawicieli organizacji związanych z rolnictwem, twórcy ludowi i rękodzielnicy. Uroczystość rozpoczyna tradycyjny korowód dożynkowy, po którym odprawiona jest dziękczynna polowa msza święta. Po mszy ma miejsce ceremoniał dożynkowy, którego najważniejszym elementem jest dzielenie chlebów dożynkowych. Oprócz atrakcji artystycznych i sportowych każdy uczestnik wystawy może odwiedzić wiele stoisk. Na prezentowanych stoiskach można zakupić regionalne produkty, a także skosztować przysmaków przygotowanych przez sołectwa. Ponadto skorzystać można z animacji dla dzieci, wesołego miasteczka. W czasie trwania Krzeszyckiej Jesieni odbywają się konkursy: Na potrawę regionalną – Najładniejsze płody rolne, Najładniejsze stoisko, konkurs wiedzy o gminie Krzeszyce. Po części oficjalnej czas na amatorskie występy artystyczne – pokazują się m.in. dzieci z Przedszkola, zespoły folklorystyczne, chór ,,Postomia”, oraz dzieci z grup tanecznych i akrobatycznych oraz miejscowi artyści muzycy. Wieczorny blok artystyczny to koncerty gwiazd wieczoru – ogólnopolskiego formatu. Imprezę kończy zabawa taneczna.

Galeria

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

11:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

23:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. sportowa 1, 66-435 Krzeszyce, stadion sportowy w Krzeszycach, bez barier architektonicznych otwarty dla wszystkich

woj. lubuskie

Organizator

Nazwa: Urząd Gminy w Krzeszycach

Osoba kontaktowa: Marta Buczkowska

Telefon: 605055654

E-mail: mbuczkowska@krzeszyce.pl

WWW: https://www.krzeszyce.pl/

Informacja o organizatorze:

Gmina Krzeszyce jest położona w północno-zachodniej części województwa lubuskiego w południowej części doliny warciańskiej i na obrzeżach lasów skwierzyńsko-sulęcińskich i wchodzi w skład powiatu sulęcińskiego. Do gminy należą 23 wsie oraz dwa przysiółki, największą miejscowością są Krzeszyce.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.