fbpx

XXVII Konkurs Pojazdów Konnych

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

11:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Konkurs Pojazdów Konnych, jako jedno z najstarszych plenerowych wydarzeń kulturalnych instytucji kultury Pałac Lubostroń, jest najbardziej widowiskową imprezą na terenie województwa dotyczącą najpiękniejszych tradycji związanych z końmi.

W bieżącym roku odbędzie się 27. edycja wydarzenia. W konkursie bierze udział 30–40 zawodników. Konkurs składa się z dwóch konkurencji, które oceniane są przez profesjonalną komisję sędziowską.

 

Tegoroczny konkurs rozpocznie konkurencja „POKAZ”. Pojazdy konne ustawione w alei wiązowo-grabowej przed pałacem zgodnie z przydzieloną numeracją podjeżdżać będą pod pałac do komisji sędziowskiej, gdzie komisja dokona szczegółowej oceny poszczególnych zaprzęgów. Ocenie podlegać będą: dobór konia do pojazdu, pielęgnacja konia, dobór i utrzymanie uprzęży, wygląd i zachowanie powożącego i luzaka, stan i wyposażenie pojazdu konnego, sposób prezentacji. Jednocześnie podczas oceny zaprzęgu przez komisję sędziowską, prowadzący imprezę konferansjer przedstawi publiczności zaprzęg, prezentując powożącego, konie oraz sam pojazd, nawiązując przy tym do jego historii. Po ocenieniu przez komisję każdy zaprzęg wykona pokazowy przejazd wokół gazonu przed pałacem. Konkurencja zakończy się wręczeniem nagród, dyplomów i okolicznościowych pamiątek (floo i puchary) dla wszystkich uczestników.

 

Następna konkurencja w kategorii „POWOŻENIE” realizowana będzie na polanie parkowej. Sama konkurencja polega na pokazie umiejętności powożenia zaprzęgiem jednokonnym i dwukonnym na czas na przygotowanej trasie z przeszkodami. Komisja oceni poziom wytrenowania koni oraz zdolności powożącego. Konkurencja zakończy się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród, dyplomów i okolicznościowych pamiątek (floo i puchary) dla poszczególnych uczestników tej konkurencji.

 

Celem cieszącej się ogromną popularnością imprezy Konkursu Pojazdów Konnych jest kultywowanie dawnych tradycji międzywojennych oraz prezentacja powozów w pełnym zaprzęgu. Wyjątkowy klimat klasycystycznej rezydencji sprawia, że pojazdy konne i stylowo ubrani uczestnicy, w naturalny sposób wpisują się w scenerię tego miejsca.

 

XXVII Konkurs Pojazdów Konnych, jako jedno z najstarszych plenerowych wydarzeń kulturalnych instytucji, wpływa na wizerunek regionu. Sprzyja temu szczególna atmosfera miejsca, w którym rozgrywane są zawody.

 

PROGRAM:
11.00 – Otwarcie imprezy przez Dyrektora Pałacu Lubostroń oraz przybyłych przedstawicieli władz lokalnych
11.10 – Paradny przemarsz uczestników konkursu
11.20 – Otwarcie zawodów w konkurencji „POKAZ”
13.00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród; runda honorowa uczestników konkurencji „POKAZ”
14.00 – Otwarcie zawodów w konkurencji „POWOŻENIE”
ok. 16.00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród; runda honorowa uczestników konkurencji „POWOŻENIE”
godz. 17.00 – koncert Zespołu TRIO w składzie: Bianka Urbanowska – śpiew, Jose Torres – kontrabas, gitara, instrumenty perkusyjne, śpiew, Christian Mora – instrumenty klawiszowe

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

11:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inne

Lokalizacja:

Pałac Lubostroń
Lubostroń
89 – 210 Łabiszyn

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Pałac Lubostroń w Lubostroniu

Osoba kontaktowa: Karolina Malak

Telefon: 695929786

E-mail: kultura@palac-lubostron.pl

WWW: http://palac-lubostron.pl/

Informacja o organizatorze:

Pałac Lubostroń – samorządowa instytucja kultury Województwoa Kujawsko-Pomorskiego. Instytucja mieści się na terenie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Lubostroniu – dawnej rezydencji Hrabiostwa Skórzewskich.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.