fbpx

XXII Podgórskie Dni Otwartych Drzwi

Data rozpoczęcia:

22 września 2023

piątek

17:00

Data zakończenia:

24 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Podczas XXII PDOD, w sobotę będzie można zwiedzić blisko 30 obiektów, w większości na co dzień niedostępnych i uczestniczyć w specjalnie przygotowanych wydarzeniach, natomiast w niedzielę zaprosimy na kilkanaście tematycznych spacerów.

Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza dniach 22-24 września na XXII Podgórskie Dni Otwartych Drzwi w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku temat przewodni brzmi: „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.

Rozpoczniemy w piątek (22.09) o godz. 17.30 w Parku Duchackim, a potem w sobotę i w niedzielę będzie można odwiedzić ponad trzydzieści obiektów w prawobrzeżnej części Krakowa i uczestniczyć w kilkunastu spacerach. Podczas minionych edycji PDOD zostało otwarte blisko 200 obiektów i odbyły setki autorskich spacerów. Niezmiernie cieszą nas zachwyty uczestników nad odkrytymi miejscami, nowe znajomości i nowe historie, które dzięki nim zostaną napisane. Bo odkrycia czekają za rogiem, za każdymi otwartymi drzwiami. Podgórskie Dni Otwartych Drzwi mogą odbywać się tylko dzięki pasjonatom, którzy poświęcają swój wolny czas na przygotowanie wydarzeń oraz dzięki właścicielom obiektów, którzy godzą się zaprosić odwiedzających. Pełny program XXII PDOD jest już dostępny do pobrania na stronie podgorze.pl.

Od 16 września w Muzeum Podgórza będą dostępne wejściówki do kilku wybranych miejsc. Jesteśmy przekonani, że ostatni weekend września można spędzić tylko w Podgórzu.

Zapraszamy do zapoznania się z programem: https://podgorze.pl/program-pdod/

ORGANIZATOR: Stowarzyszenie PODGORZE.PL

PARTNERZY Muzeum Podgórza/Muzeum Krakowa, Rada Dzielnicy XIII, Centrum Kultury Podgórza

WSPÓŁPRACA: Stowarzyszenie Przyjaciół Woli Duchackiej, Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 im. Odona Bujwida, Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie, Łagiewnickie Towarzystwo Kulturalne

PATRONAT MEDIALNY Wiadomości

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

22 września 2023

piątek

17:00

Data zakończenia:

24 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Prawobrzeżny Kraków

woj. małopolskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie PODGORZE.PL

Osoba kontaktowa: Paweł Kubisztal

Telefon: 690 23 2121

E-mail: pawel@podgorze.pl

WWW: https://podgorze.pl/

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie PODGORZE.PL zostało zarejestrowane w 2005 roku przez osoby związane od początku 2002 roku ze stroną podgorze.pl, która do dziś stanowi jego ważną wizytówkę. Jego celem jest ochrona i promocja dziedzictwa prawobrzeżnego Krakowa, głównie dawnego Wolnego Królewskiego Miasta Podgórze.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.