fbpx

Wystawa nowych ekspozycji stałych w Ciechanowcu

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Tegoroczny temat EDD „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” jest nieodłącznym elementem działalności Muzeum. Muzeum na wolnym powietrzu jest prezentacją historii przodków ukazaną we fragmencie zabytkowej przestrzeni w mieście. 

 

Organizatorzy będą chcieli pokazać jaki jest krajobraz dziedzictwanaszego regionu i jak ważne jest zachowanie i popularyzacja krajobrazu przyrodniczego i kulturowego w formie jak najbardziej przystępnej i zrównoważonej, pokazując zwiedzającym związek tradycyjnego krajobrazu wiejskiego z nowoczesnością i zmianą.

 

 

16 i 17 września w godz. 9-17 zapraszamy do zwiedzania nowej ekspozycji stałej, które otwarta zostanie po raz pierwszy dla turystów właśnie w tych dniach!

 

Wystawa:

„Dzieje rolnictwa na ziemiach polskich” w nowym pawilonie wystawowym

 

 

To unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. 

To stworzona, specjalnie z myślą o odwiedzających Muzeum,podróże przez historięrolnictwa oraz szeroko pojętą tematykę obróbkidrewna – pełne obrazów, dźwięków, zabaw, interaktywnych elementów, barw, świateł.

W związku z wielowątkowością linii narracyjnych i wielofunkcyjnością przekazu wystawa zaplanowana jest w konwencji przestrzeni immersyjnej, ogarniającej zwiedzającego, wszystkie elementy przestrzenne i prezentacje. Informacje zawarte w obu wystawach, prezentowane będą poprzez wywoływanie emocji. Dzięki temu wystawa dostarczy oprócz wiedzy również wiele wrażeń.

Kuratorskie oprowadzanie stworzy okazję zarówno do prezentacji swoistego dziedzictwa krajobrazu wsi i do promocji wiedzy o historii rolnictwa – zmianach w uprawie roli, w technologiach produkcji rolnej, technice rolniczej na przestrzeni wieków.

Bezpłatne udostępnienie w ramach EDD 2017 nowej wystawy stałej ma na celu podkreślenie ważności ochrony zabytków i rolę muzeów w kształtowaniu krajobrazu kulturowego i krajobrazu dziedzictwa naszych przodków. 

Dane kontaktowe:

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

ul. Pałacowa 5, 18-230 Ciechanowiec

tel. 86 2771328

e-mail: info@muzeumrolnictwa.pl

www.muzeumrolnictwa.pl

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

woj. podlaskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.