fbpx

Wykład M. Kolasy "Dziedzictwo w fotografii zamknięte [...]"

Data rozpoczęcia:

15 września 2023

piątek

Data zakończenia:

15 września 2023

piątek

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na bogato ilustrowaną prelekcję pt. „Dziedzictwo w fotografii zamknięte. Żywa pamięć w obiektywach zapomnianych kieleckich fotografików”.

W czasie spotkania Marcin Kolasa, kierownik działu Gromadzenia i Dokumentacji MHKi przedstawi wiele unikatowych fotografii, których różnorodną tematykę łączy miasto Kielce oraz region świętokrzyski. Zobaczą Państwo nie tylko zabytki uchwycone na fotografiach z wycieczek krajoznawczych, ale i mecze kieleckich drużyn piłkarskich z lat 30-tych, dokumentację reporterską wielkiej powodzi z roku 1934, regionalne targowiska z ich bogatą, żywiołową atmosferą. Te zapisane na negatywach wspomnienia cechuje wyjątkowe spojrzenie na dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze kielecczyzny.  Omawiane zdjęcia są dziełem trzech fotografików: Karola Kuśmidra, Antoniego Łapińskiego i Ryszarda Jakubowskiego, z których dwóch było amatorami, a jeden zajmował się fotografią zawodowo. Najstarsze fotografie pochodzą z lat trzydziestych XX w., a ostatnie wykonane zostały na początku XXI w.

Data rozpoczęcia:

15 września 2023

piątek

Data zakończenia:

15 września 2023

piątek

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja

Lokalizacja:

Muzeum Historii Kielce
ul. Świętego Leonarda 4

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Historii Kielc

Osoba kontaktowa: Krzysztof Myśliński

Telefon: 41 340 55 26

E-mail: myslinski@mhki.kielce.eu

WWW: https://mhki.kielce.eu/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Historii Kielc to działająca od 2008 roku instytucja miejska mająca, którem celem statutowym jest gromadzenie zabytków i materiałów dokumentacyjnych z zakresu historii Kielc oraz propagowanie wiedzy o dziejach miasta i regionu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.