fbpx

Wspólnota wyplatania – zacieśnijmy więzy

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

12:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wspólnota wyplatania – zacieśnijmy więzy.

W polskiej kulturze tkactwo było przynależne głównie kobietom. To one były piewczyniami domowego ogniska i tkały, by zapewnić domownikom odzież codzienną i odświętną, pościel, narzuty na łóżka i zwykłe chodniki na podłogę. Z poszczególnych nitek powstawała materia, która zaspokajała jedną z podstawowych potrzeb – potrzebę wierzchniego okrycia, a także estetykę domu.

Podczas warsztatów w Muzeum dla Dzieci najmłodsi uczestnicy będą razem wyplatać tkaninę na specjalnej ramie, aby pokazać sens wspólnotowego działania. Z wielu kolorowych wątków powstanie jedna wielka tkanina przypominająca ludowy pasiak, która będzie później prezentowana w Muzeum dla Dzieci. W tym samym czasie na wystawie stałej „Porządek rzeczy. Magazyn Piotra B. Szackiego”, dorośli będą mogli również poznać technikę tkacką, która wcale nie jest taka trudna! Korzystając z oryginalnego warsztatu tkackiego, pod okiem animatora, każdy zwiedzający będzie miał szansę wcielić się w rolę tkaczki i stworzyć fragment tkaniny. Utkany przez wielu zwiedzających chodnik będzie trwałym śladem wspólnotowego działania podczas Europejskich Dni Dziedzictwa, pokazującym sens współpracy wielu osób oraz wartość zacieśniania więzów.

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

12:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty, zwiedzanie

Lokalizacja:

Warszawa, Kredytowa 1

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Osoba kontaktowa: Małgorzata Jaszczołt

Telefon: 22 827 76 42

E-mail: malgorzata.jaszczolt@ethnomuseum.pl

WWW: http://ethnomuseum.pl/

Informacja o organizatorze:

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie to największe i najstarsze muzeum etnograficzne w Polsce (1888). PME to przestrzeń, w której dorobek kultury światowej spotyka się z indywidualną wrażliwością, stając się inspiracją do odkrywania piękna tkwiącego w różnorodności.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.