fbpx

Wielobarwna "tkanina" kulturowa Wzgórz Dylewskich

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

08:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Miejscowości posadowione na Wzgórzach Dylewskich skrywają wiele namacalnych dowodów (kurhany, cmentarzyska, grodziszcza, groby, kaplice, jeziora, parki i głazy) przenikania się i współistnienia na przestrzeni wieków różnych kultur, które tworzą osnowę dla tkanego po II wojnie światowej splotu polskiego.

Uczestnicy wydarzenia autokarem z przewodnikiem odwiedzą kurhan, grób, kaplicę, cmentarz, jezioro, lapidarium, gliptotekę i park (wszystkie miejsca związane bezpośrednio lub pośrednio z historią i kulturą dawnych i współczesnych mieszkańców Wzgórz Dylewskich) w Bednarkach, Dylewie, Glaznotach, Wysokiej Wsi, Pietrzwałdzie i Zajączkach. Następnie spróbują poprzez napisane przez siebie w rywalizacji konkursowej haiku oddać klimat tych miejsc swój sposób ich postrzegania. Prace oceni profesjonalne jury, które podczas biesiady przy ognisku wręczy laureatom konkursu nagrody, a pozostałym uczestnikom symboliczne upominki ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Ze względów organizacyjnych udział w wydarzeniu może wziąć maksymalnie 25 osób, decyduje kolejność zgłoszeń na adres organizatora. Przedsięwzięcie kierowane jest przede wszystkim do nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

08:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

konkurs

Lokalizacja:

Wzgórza Dylewskie

woj. warmińsko-mazurskie

Organizator

Nazwa: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej

Osoba kontaktowa: Wojciech Tański/Alicja Szarzyńska

Telefon: 501602659

E-mail: tanski@wmodn.olsztyn.pl

WWW: https://wmodn.olsztyn.pl

Informacja o organizatorze:

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie jest akredytowaną profesjonalną publiczną placówką. Od kilkudziesięciu lat, dzięki otwartości, niezawodności, elastyczności i kreatywności swoich pracowników, wspiera rozwój zawodowy nauczycieli na Warmii i Mazurach.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.