fbpx

Warsztaty kulinarne

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

16:30

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

17:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wykorzystanie tematu kulinariów będzie okazją do przedstawienia sylwetki Juliuszowej Albinowskiej, matki jednego z właścicieli Bełku. Będzie również okazją do przypomnienia starych, zapomnianych przepisów naszych babć, tradycji, o których często się już zapomina, ale również zwrócenia uwagi na to jak współczesna kuchnia wykorzystuje rośliny i zioła

Warsztaty kulinarne będą okazją do zapoznania się z poradami i przepisami zawartymi w książce Albinowskiej. Ich uczestnicy przekonają się, że część z nich przetrwała aż do dnia dzisiejszego, inne zaś zostały zapomniane. Dowiedzą się również, że w kuchni można wykorzystać niektóre z ziół i dziko rosnących roślin na łąkach i w ogrodach. Nie zabraknie również przypomnienia starych sprawdzonych przepisów, często przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W działaniach związanych z tematem kulinariów będą mogli wziąć udział wszyscy – najmłodsi, całe rodziny, a także dziadkowie z wnukami.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

16:30

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

17:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Bełk, ul. Kościelna

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk

Osoba kontaktowa: Michał Stokłosa

Telefon: 509 055 411

E-mail: stowarzyszeniebelk@gmail.com

WWW: https://www.belk.pl/

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk od początku działalności podejmuje działania mające celu zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, promocję kultury i rozrywki, aktywizację mieszkańców oraz działania na rzecz rozwoju. Od kilku lat działa na rzecz ochrony zabytków.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.