fbpx

Warsztat "Kielce – miasto kinestetyczne. Doświadczanie przestrzeni i czasu"

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

10:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na warsztaty towarzyszące wystawie pt. „Kielce – miasto kinestetyczne. Doświadczanie przestrzeni i czasu”, które będzie prowadzić dr Maciej Zdanowicz z UJK.

„Warsztat oparty jest na wielowarstwowej eksploracji Kielc – mieście organizmie – wewnętrznie zróżnicowanym i złożonym, zmieniającym się wciąż na naszych oczach. Podczas spotkania uczestnicy dokonają wejrzenia w bliską im przestrzeń z perspektywy osobistych doświadczeń, odczuć, pamięci. Wspólnie sięgniemy do przeszłości, prywatnych historii wpisujących się w postrzeganie miejsca, w którym żyjemy, które współtworzymy. Dokonamy nazwania, zdefiniowania tego, co dla nas ważne, co sprzyja naszemu dobrostanowi, a co dostępne jest w bliskim nam środowisku. Dokonamy wreszcie multisensorycznego wejrzenia w Kielce, dotykając, słuchając, smakując ich, starając się zebrać w trakcie dokonującego się spaceru różnorodne obrazy, słowa, dźwięki, faktury, smaki.
Poczynione refleksje, działania staną się przyczynkiem do empatycznego wglądu w miasto i w siebie – rozpoznania na nowo miejsc, często opatrzonych i na co dzień już niedostrzeganych, – rozpoznawania na nowo stanów dawno już nienazywanych, zagubionych w toni fragmentarycznych emocji, odczuć.

Zaproszenie do warsztatu kierowane jest do:
– mieszkańców Kielc w różnym wieku, reprezentujących różne pokolenia,
– mieszkańców z dziada pradziada i nowo przybyłych
– mieszkańców chwilowych, mieszkańców przejściowych, mieszkańców na moment”.

Zajęcia poprowadzi dr Maciej Zdanowicz z Instytutu Sztuk Wizualnych UJK, autor wystawy pod tym samym tytułem prezentowanej w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc.

Tagi:

aktywne

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

10:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Muzeum Historii Kielc
ul. Świętego Leonarda 4

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Historii Kielc

Osoba kontaktowa: Krzysztof Myśliński

Telefon: 41 340 55 26

E-mail: myslinski@mhki.kielce.eu

WWW: https://mhki.kielce.eu/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Historii Kielc to działająca od 2008 roku instytucja miejska mająca, którem celem statutowym jest gromadzenie zabytków i materiałów dokumentacyjnych z zakresu historii Kielc oraz propagowanie wiedzy o dziejach miasta i regionu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.