fbpx

Warnijsko godka

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

10:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Będzie to projekt łączący pokolenia, w wyniku którego powstanie ilustrowana opowieść, która przypomni i przybliży nieco już zapomnianą gwarę warmińską.

Projekt ma na celu podtrzymanie ginącej tradycji, nawiązanie międzypokoleniowej współpracy, oraz oswajanie najmłodszych i seniorów z aktualnymi nowinkami techniki. Nagrywanie audio odbędzie się przy pomocy oprogramowania Digital Audio Workstation, natomiast warstwa plastyczna powstanie w aplikacjach plastycznych z zastosowaniem tabletów graficznych, oraz elektronicznych pędzli. Projekt ten zakłada stworzenie ilustrowanej opowieści, która będzie owocem współpracy seniorów oraz dzieci. To drobne słuchowisko przybliży młodym pokoleniom nieco już zapomnianą gwarę warmińską. Przedstawiciele starszego pokolenia nagrają wiersz zawierający stare lokalne słownictwo ukazane przez pryzmat mowy współczesnej. Dzieci natomiast po wysłuchaniu tej opowieści nagrają rozmaite efekty dźwiękowe (odgłosy natury, pejzaże muzyczne) oraz namalują do niej ilustracje. Całość będzie miała formę ilustrowanego dialektyzowanego mini słuchowiska w formie wideo.

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

10:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Multicentrum ul.Limanowskiego 8 10-341 Olsztyn

woj. warmińsko-mazurskie

Organizator

Nazwa: Miejska Biblioteka Publiczna Filia Multicentrum

Osoba kontaktowa: Ewa Winnicka

Telefon: 89 526 65 17

E-mail: ewa.winnicka@multicentrum.net

WWW: https://multicentrum.net

Informacja o organizatorze:

Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna Filia Multicentrum . Jest to placówka ukierunkowana na naukę, kulturę i sztukę. Z placówki mogą korzystać dzieci, młodzież jak i seniorzy.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.