fbpx

„Twórcza, ludowa, tradycyjna – Zamojszczyzna” - wystawa

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

Data zakończenia:

30 września 2023

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wystawa w Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu będzie przypominać mieszkańcom Zamościa i Zamojszczyzny o bogactwie i różnorodności ludowego rzemiosła, sztuki i kultury miast, miasteczek i wsi tego regionu.

Współcześnie, gdy świat bardzo szybko się zmienia i rozwija, a dookoła dominują nowe technologie i globalizacja, kultura tradycyjna zanika coraz szybciej. Nie można pozwolić na zapomnienie dziedzictwa kulturowego Zamojszczyzny – w wymiarze nie tylko materialnym, ale także o tym niematerialnym (które szybko odchodzi wraz z kolejnymi pokoleniami). Istotne jest, jaką wartość stanowi to dziedzictwo dla lokalnych społeczności – określając ich tożsamość kulturową, a tym samym scalając daną wspólnotę.

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną zbiory biblioteczne Książnicy Zamojskiej – książki, czasopisma, zbiory specjalne, pocztówki, nuty, artefakty ukazujące rozmaite aspekty dziedzictwa niematerialnego i materialnego ziemi zamojskiej.

Galeria

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

Data zakończenia:

30 września 2023

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Ul. Kamienna 20, 22-400 Zamość, Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu

Osoba kontaktowa: Ożgo Renata

Telefon: 84 627 11 54

E-mail: r.ozgo@biblioteka.zamosc.pl

WWW: https://biblioteka.zamosc.pl/

Informacja o organizatorze:

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu od ponad stu lat pełni zadania biblioteki publicznej. Biblioteka jest miejscem wyjątkowym na mapie kulturalnej Zamościa dostępnym dla mieszkańców miasta i okolic bez względu na wiek. Posiada bogate zbiory regionalne w swoich zasobach.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.