fbpx

Trudne drogi do wolności

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

11:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Trudne drogi do wolności to zbiór historii więźniów deportowanych do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Tematem wydarzenia będzie nie tylko trudny i bolesny szlak wojennej tułaczki, ale również powojenne losy byłych więźniów KL Lublin.

W nawiązaniu do tegorocznego hasła Europejskich Dni Dziedzictwa, Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na unikalne zwiedzanie połączone z prelekcją. Uczestnicy nie tylko poznają historię niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Lublinie, ale również dalszą drogę więźniów Majdanka. Na tytułowe „Trudne drogi do wolności” składają się historie deportacji do kolejnych obozów koncentracyjnych, wielogodzinne marsze w transportach ewakuacyjnych, oraz ciężka praca, do której więźniowie byli zmuszani aż do ostatnich dni istnienia Trzeciej Rzeszy. Dodatkowo, w trakcie prelekcji opowiemy o powojennych losach wybranych więźniów Majdanka, o ich drodze po odzyskaniu wolności. Wydarzenie rozpocznie się w Centrum Obsługi Zwiedzających na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku i potrwa ok. 4 godziny.

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

11:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja, zwiedzanie

Lokalizacja:

Centrum Obsługi Zwiedzających, Państwowe Muzeum na Majdanku, ul. Droga Męczenników Majdanka 67 w Lublinie.

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Państwowe Muzeum na Majdanku

Osoba kontaktowa: Łukasz Mrozik

Telefon: 81 710 28 34

E-mail: m.duda@majdanek.eu

WWW: http://www.majdanek.eu

Informacja o organizatorze:

Państwowe Muzeum na Majdanku powstało w listopadzie 1944 roku na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Jest instytucją podległą bezpośrednio Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.