Tradycyjna kuchnia Roztocza Wschodniego - warsztaty
Data rozpoczęcia:
17 września 2022
sobota
13:00
Data zakończenia:
17 września 2022
sobota
15:00
Na warsztatach porozmawiamy o tradycjach kulinarnych Roztocza Wschodniego. i spróbujemy kaw roślinnych, herbat kwiatowo-ziołowych, proziaków i podpłomyków.
Roztocze Wschodnie to piękna kraina leżąca na pograniczu polsko-ukraińskim. Tradycyjna kuchnia tego regionu opierała się na naturalnych składnikach, wykorzystywała zioła i rośliny pospolite. Na warsztatach porozmawiamy o tradycjach kulinarnych Roztocza i ich korzeniach, związkach kuchni z porami roku, porównamy sposoby wykonania potraw sprzed setek lat i dziś.
Wspólnie przygotujemy i spróbujemy takich smakołyków jak;
? kawy roślinne,
? herbaty kwiatowo-ziołowe,
? proziaki,
? podpłomyki.
W finale spotkania przewidziana wspólna degustacja!
Liczba miejsc ograniczona do 15! Żeby wziąć udział, zarejestruj się tutaj.
Warsztaty poprowadzą:
Renata Płoskoń – jej pasją są rośliny, zioła, naturalne uprawy i ogrodnictwo. Jej wiedza podparta jest tradycyjnym przekazem ustnym, literaturą, udziałem w warsztatach i panelach dyskusyjnych poświęconych wykorzystaniu ziół. Renata stara się wykorzystywać uprawiane zioła zarówno spożywczo, jak i jako materiał do tworzenia naturalnych kosmetyków, octów, soli i innych wyrobów, które znajdują zastosowanie w gospodarstwie domowym. Posiada też dużą wiedzę na temat zastosowania ziół jako środka ochrony roślin, wpływie ziół na uprawy przydomowe, a także ich zastosowaniu w gospodarstwie domowym.
Małgorzata Kawka – kulturoznawczyni, fotografka, rolniczka. Prowadziła wykłady w Warszawskim Uniwersytecie Dzieci. Miłośniczka i popularyzatorka kuchni regionalnej. Studiowała dziennikarstwo i medioznawstwo UW.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Smaczna podróż przez Roztocze Wschodnie”. Sprawdź go na Instagramie: https://www.instagram.com/smaczna.podroz/
Galeria
Data rozpoczęcia:
17 września 2022
sobota
13:00
Data zakończenia:
17 września 2022
sobota
15:00
Kategorie wydarzenia:
Organizator
Nazwa: Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko
Osoba kontaktowa: Małgorzata Kawka
Telefon: 512016004
E-mail: kawka.malgo@gmail.com
WWW: https://folkowisko.gorajec.info/
Informacja o organizatorze:
Organizacja od dekady działa na polsko-ukraińskiego pogranicza w sferze kultury i ekologii.