fbpx

TehoFest 2017

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Bydgoszcz zyskała swój niezwykły, indywidualny charakter w dużej mierze dzięki rozwojowi przemysłu, techniki oraz rzemiosła. Doceniając to industrialne dziedzictwo miasta pragniemy zaprosić Państwa do udziału w TehoFest. Jest to coroczne Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. W ramach imprezy obiekty znajdujące się na szlaku zostają otwarte dla zwiedzających.

 

W tym roku święto odbędzie się 16 września.

 

W trakcie imprezy zwiedzający będą mogli zobaczyć wnętrza Fabryki Obrabiarek do Drewna czy Dawnej Gazowni Miejskiej czyli obiektów, które na co dzień pozostają trudno dostępne. Jednak Szlak TeH2O to nie tylko zabytkowe hale fabryczne i dymiące kominy. Na jego trasie znajdziemy również malowniczą Wyspę Młyńską, a także równie piękny Kanał Bydgoski. Miejsca te, niegdyś ważne ze względów transportowych i magazynowych, są dziś perłami wśród miejskich terenów rekreacyjnych. Święto, jak co roku, jest również okazją do odwiedzenia bydgoskich muzeów położonych na szlaku.

 

Obiekty będzie można zwiedzać w godzinach od 12:00 do 18:00. Wieczorem zapraszamy na koncert finałowy, który odbędzie się na Wyspie Młyńskiej. Szczegółowy program oraz dodatkowe informacje o imprezie będą dostępne na stronie internetowej Ludzie i Technika oraz profilu szlaku na Facebooku.

 

Obiekty ze Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O otwarte w ramach TehoFest 2017: Spichrze nad Brdą, Exploseum, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Introligatornia, Fabryka Obrabiarek do Drewna Dawna, Gazownia Miejska, Muzeum Farmacji, Muzeum Fotografii, Warzelnia Piwa, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Kanał Bydgoski, Barka „Lemara”, Wieża Ciśnień Muzeum Wodociągów, Obiekty MOB na Wyspie Młyńskiej (Europejskie Centrum Pieniądza, Zbiory Archeologiczne, Galeria Sztuki Nowoczesnej).

 

Koordynatorem imprezy jest Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy.

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Organizator

Nazwa: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.