fbpx

Stalowa Wola - miasto polskiego modernizmu: zwiedzanie wystaw muzealnych

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

14:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Stalową Wolę powinien odwiedzić każdy, kto interesuje się architekturą lat 30., ale także urbanistyką pierwszej połowy XX wieku. Należy ona do nielicznych europejskich miast, które zostało zaprojektowane i zbudowane od podstaw w latach 1937-1939. Wizytówką miasta jest zespół kościoła Matki Bożej zaprojektowany w stylu późnego modernizmu.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy muzealnej, która ukazuje budowę kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli (1957-1973). Usytuowanie Muzeum Jana Pawła II pozwala poznawać historię z fotografii prezentowanych na wystawach, ale także zwiedzając zespół kościelny, przy którym instytucja się znajduje. Ponadto dla zwiedzających przygotujemy mapę Stalowej Woli z zaznaczonymi obiektami architektury modernistycznej, które warto zobaczyć. W muzealnej sali kinowej będą dostępne filmy opowiadające o kształtowaniu się Stalowej Woli, kultury i życia religijnego miasta.

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

14:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 4, 37-450 Stalowa Wola

woj. podkarpackie

Organizator

Nazwa: Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli

Osoba kontaktowa: Stanisław Gurba

Telefon: 663-212-770

E-mail: muzeumjp2stalowawola@gmail.com

WWW: http://bazylikastw.pl/muzeum-jana-pawla-ii/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli, z siedzibą w Domu Katechetycznym przy bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli, ukazuje związki eksponowanych muzealiów z papieskim nauczaniem oraz historię budowy kościoła Matki Bożej Królowej Polski i działalności „Solidarności”.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.