fbpx

Stąd do przeszłości. Zmagania terenowe w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach

Data rozpoczęcia:

14 września 2022

środa

16:00

Data zakończenia:

14 września 2022

środa

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Szczególnie w okresie letnim lubimy spędzać czas na łonie natury i zwiedzać obiekty historyczne. Dlatego w ramach kolejnego „Łambinowickiego Spotkania Muzealnego”, proponujemy Państwu udziału w czymś wyjątkowym – rywalizacji terenowej.

Wydarzenie organizujemy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Stąd do przeszłości. Zmagania terenowe w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach to efekt naszej współpracy z ekspertami z dziedziny pedagogiki i psychologii. Dzięki ich wskazówkom stworzyliśmy angażującą fabułę osnutą wokół niełatwej obozowej przeszłości Łambinowic. Liczymy, że zgromadzi ona wielopokoleniową grupę osób połączonych ciekawością, chęcią doświadczania oraz odkrywania historycznego dziedzictwa miejsca pamięci.
Wszyscy zainteresowani naszą propozycją stworzą dwie drużyny, które pieszo przebędą leśną drogę wiodącą od siedziby Muzeum w głąb dawnego poligonu i zmierzą się z zadaniami czekającymi tam na nich. Zapewniamy, że zadania będą ciekawe, zaskakujące i wymagające, ale wykonalne. Potrzebna będzie otwartość, wyobraźnia oraz wygodny strój i dobry humor.

Wyruszamy o godz. 16.00 sprzed Muzeum w Łambinowicach, do którego ostatecznie powrócimy po pokonaniu ok. 1500 m.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 września br. mailowo: cmjw@cmjw.pl lub telefonicznie 77 434 34 75.

Galeria

Partnerzy

Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

Wójt Gminy Łambinowice

Wydarzenie w cyklu:

Łambinowickie Spotkania Muzealne

Zasadniczą ideą spotkań jest przybliżenie dziejów Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach oraz jego związków z historią i współczesnymi obszarami życia społeczno-kulturalnego Łambinowic.

Data rozpoczęcia:

14 września 2022

środa

16:00

Data zakończenia:

14 września 2022

środa

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. Muzealna 4,
48-316 Łambinowice

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Osoba kontaktowa: Michał Jakubik

Telefon: 77 434 34 75

E-mail: m.jakubik@cmjw.pl

WWW: https://www.cmjw.pl/

Informacja o organizatorze:

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych to unikatowa placówka, zajmująca się problematyką jeniecką i niektórymi zagadnieniami z zakresu najnowszej historii Polski. Działa jako samorządowa instytucja kultury, współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.