fbpx

Spotkanie dyskusyjne: ,,Bielsko-bialskie tradycje literackie"

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

10:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Spotkanie towarzyszy wystawie: „Sztuka wzajemnych inspiracji. Literatura – książka – plastyka”. Eksponowane tu portrety pisarzy i ilustracje ich utworów pozwolą na przypomnienie m.in.: E. Zegadłowicza, Z. Lubertowicza, M. Stanclika i in.

Bielsko-bialskie tradycje literackie, są tematem kolejnego ze spotkań dyskusyjnych towarzyszących wystawie czasowej Sztuka wzajemnych inspiracji. Literatura – książka – plastyka. Tym razem polem rozważań będzie życie literackie miasta. Przypomniani zostaną wybitni twórcy, którzy albo urodzili się w tym mieście, albo tutaj bywali i tworzyli, albo wybrali to miejsce na swoją małą ojczyznę. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele lokalnego środowiska badawczego, nauczyciele i pasjonaci. Przedstawione zostaną najnowsze badania z tego zakresu. Przyjrzymy się istniejącym i nowym konkursom literackim. Zastanowimy się czy i jak rozwija się kultura pisarska. Na wystawie zobaczymy ciekawe eksponaty związane z tym tematem: rzeźbiarskie portrety E. Zegadłowicza i Z. Lubertowicza, projekty ilustracji do Zmór i Motorów, graficzne interpretacje wierszy M. Stnaclika i legend G. Morcinka, oraz wiele innych inspirujących artefaktów. Prowadzenie: Kinga Kawczak

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

10:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja

Lokalizacja:

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
Zamek Książąt Sułkowskich
ul. Wzgórze 16
43-300 Bielsko-Biała

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Osoba kontaktowa: Natalia Dymanus

Telefon: 508358823

E-mail: natalia.dymanus@muzeum.bielsko.pl

WWW: https://muzeum.bielsko.pl/index.php/pl/strona_glowna

Informacja o organizatorze:

Zamek Książąt Sułkowskich, Stara Fabryka, Dom Tkacza i Fałatówka – cztery miejsca tworzące Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.