fbpx

Spotkanie autorskie - przewodnik Kościół św. Mikołaja w Otmuchowie - Perła śląskiej architektury

Data rozpoczęcia:

17 września 2020

czwartek

19:15

Data zakończenia:

17 września 2020

czwartek

21:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Spotkanie autorskie z historykiem i regionalistą założycielem Wortalu Otmuchowskie zabytki i osobliwości Adrianem Dwornickim podczas, którego promowane będą dwie publikacje dotyczące kościoła parafialnego w Otmuchowie.

Kolejne spotkanie organizowane dla uczczenia rocznic kościoła parafialnego 330-lecia rozpoczęcia budowy oraz 325-lecia poświęcenia kościoła. Podczas spotkania w Kinie Podzamcze autor na prezentacji multimedialnej zaprezentuje wirtualną wycieczkę do kościoła oraz przedstawi sylwetki fundatora oraz artystów, którzy w kościele pozostawili swoje dzieła.

Zaprezentowany zostanie także krótki film o kościele parafialnym. Kulminacją spotkania będzie promocja dwóch publikacji. Pierwsza z nich będzie to wydany przez Wortal Otmuchowskie zabytki i osobliwości oraz przetłumaczony przez Zuzannę Pawelak przewodnik z 1937 roku Georga Marxa. Druga publikacja zupełnie nowy przewodnik po otmuchowskiej świątyni dostępny tylko w wersji ebook. Każdy obecny na spotkaniu uczestnik otrzyma kod QR następnie po jego zeskanowaniu będzie mógł bezpłatnie pobrać publikację.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

17 września 2020

czwartek

19:15

Data zakończenia:

17 września 2020

czwartek

21:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Organizator

Nazwa: Wortal Otmuchowskie zabytki i osobliwości

Osoba kontaktowa: Adrian Dwornicki

Telefon: 798 982 225

E-mail: otmuchow24@gmail.com

WWW: https://www.facebook.com/Otmuchowskie.zabytki.i.osobliwosci/https://otmuchow-wortal.pl/

Informacja o organizatorze:

Wortal Otmuchowskie zabytki i osobliwości powstał w 2013 roku z inicjatywy założyciela historyka Adriana Dwornickiego. Celem nadrzędnym w działaniach Wortalu jest popularyzacja historii i promocja miasta oraz jego dziedzictwa historycznego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.