fbpx

Specjalny Dzień Otwarty Parowozowni Skierniewice

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

11:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Parowozownia Skierniewice zaprasza na Specjalne Dni Otwarte, które odbędą się w dniach 18 i 19 września, w godz. 11.00-18.00.

W obecnej sytuacji epidemicznej możliwe będzie samodzielne zwiedzanie wydzielonego fragmentu hali głównej Parowozowni – tu planowany jest ruch jednokierunkowy. Ponadto, na torach pojawi się kolejka ogrodowa! Oczywiście na Gości czekać będzie także tabor zgromadzony na zewnątrz budynków.

 

Ze względu na reżim sanitarny nie będzie możliwe zwiedzanie z przewodnikiem. Niedostępna też będzie wystawa urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Braknie również stoiska gastronomicznego. Możliwy za to będzie relaks na trawnikach, z bezcennym widokiemna parowozy, gratis!

 

Na planujących przyjazd do Parowozowni pociągiem czekać będzie niespodzianka! Łódzka Kolej Aglomeracyjna aby zachęcić do zwiedzania Parowozowni przygotowała ofertę specjalną. Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Jedynym warunkiem jest otrzymanie potwierdzenia odwiedzin w Parowozowni. Szczegółowe warunki tej oferty znajdziecie Państwo tutaj.

 

Wstęp wolny!

 

W trakcie Dnia Otwartego będzie obowiązywał regulamin dostępny na stronie internetowej Parowozowni Skierniewice. W przypadku nagłego pogorszenia się sytuacji epidemicznej organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia.

Wydarzenie w cyklu:

Dni Otwarte w Parowozowni Skierniewice

Wpisany w 1994 r. do rejestru zabytków zespół budynków i urządzeń technicznych jest miejscem gromadzenia, remontów i eksponowania historycznych lokomotyw, wagonów, pojazdów specjalnych, urządzeń sterowania ruchem kolejowym i łączności kolejowej, wyposażenia warsztatowego, akcesoriów kolejowych i archiwaliów.

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

11:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Parowozownia Skierniewice
ul Łowicka 1
Skierniewice

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei

Osoba kontaktowa: Judyta Kurowska-Ciechańska

Telefon: 697858781

E-mail: zwiedzanie@psmk.org.pl

WWW: http://www.psmk.org.pl

Informacja o organizatorze:

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei jest organizacją społeczną, skupiającą fascynatów piękna dawnej kolei. Stowarzyszenie działa od 1987 r. Najważniejszym przedmiotem działalności PSMK jest organizacja własnego, żywego muzeum dawnej kolei na terenie zabytkowej Parowozowni Skierniewice.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.