fbpx

Spacer po Miedznie

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

15:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kolejny historyczny spacer po jednej z małych miejscowości na krańcu woj. mazowieckiego, tym razem zapraszamy do Miedzny, a w niej:
ruiny dworu obronnego, historia cudownego obrazu, zabytkowy zajazd, król Stefan Batory, Jan Kazimierz i Napoleon!

Kolejny historyczny spacer po jednej z małych miejscowości na krańcu województwa mazowieckiego. Tym razem zapraszamy do Miedzny.
Na spacerach chcemy odkrywać historie znane tylko historykom i regionalistom, często świadczące o bogatej przeszłości naszych miast i wsi.
Miedzna to wieś, która niegdyś była miasteczkiem. Gdzie był dwór obronny, a pozostały jego ruiny. Tutaj król Jan Kazimierz przechowywał swe archiwum, a Stefan Batory podróżował przez kładkę na rzeczce Miedzance. Miejsce cudowne, gdzie w chacie młynarza znaleziono Cudami Słynący Obraz Matki Boskiej. Miedzny, gdzie Pani na Korczewie miała swój ulubiony sad, a młodzi piłkarze Klubu Miedzanka zdobyli Mistrzostwo mini Mundialu 2008.
Podczas spaceru poznamy te i inne historie, zobaczymy charakterystyczny układ urbanistyczny, zabytkowy zajazd i kościół. Oprowadzać nas będzie Maciej Flasiński pasjonat, który prowadzi profil Gmina Miedzna Dawniej i zbiera ciekawostki historyczne o ziemi miedzeńskiej.
Spotykamy się 10 września o godz. 15.00, miejsce zbiórki na parkingu przy kościele w Miedznie – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych.
Wstęp wolny.

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

15:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Miedzna ( Gmina Miedzna, pow. węgrowski)
Zbiórka na parkingu przy kościele w Miedznie – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych.

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Fundacja Kulturalna Turystyka

Osoba kontaktowa: Katarzyna Szczecińska

Telefon: 511987560

E-mail: kulturalnaturystyka.kontakt@gmail.com

WWW: http://kulturalnaturystyka.com.pl

Informacja o organizatorze:

Fundacja Kulturalna Turystyka z Sokołowa Podlaskiego, powstała, aby podejmować nieszablonowe działania kulturalne i turystyczne. Organizujemy spacery historyczne po małych miejscowościach Polski wschodniej, w tym roku realizujemy reportaż i wystawę o ok 150 latach działalności sokołowskiej cukrowni.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.