fbpx

SPACER HISTORYCZNY "ULICAMI DAWNEGO NIECHORZA"

Data rozpoczęcia:

23 września 2023

sobota

15:00

Data zakończenia:

23 września 2023

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu w ramach tegorocznych obchodów  Europejskich Dni Dziedzictwa zaprasza 23 września o godz. 15.00 na spacer historyczny ulicami dawnego Niechorza.

Tegoroczne  wydarzenie składa się z dwóch części: prelekcji i spaceru. Prelekcja ma charakter wprowadzenia do tematu: przedstawiony zostanie zakres spaceru i głównych wątków związanych z omawianymi dalej obiektami historycznymi (m. in. postać Lovisa Corintha i Georga Rolla) oraz pokazanie źródeł archiwalnych, którymi posługiwali się autorzy opracowując zagadnienia (np. księgi wieczyste, katastralne, mapy, prospekty reklamowe, pocztówki, …). Podczas spaceru ulicami Kolejową, Parkową i Krakowską zaprezentowanych zostanie 16 wybranych budynków z omówieniem ich przed oraz powojennej historii. Obiekty zostaną pokazane na dawnej fotografii oraz przedstawione jak były reklamowane przed II wojną światową. Omówione zostaną także różne odkryte dotyczące ich historie. Popołudnie zakończymy przy muzyce na żywo na terenie przy Muzeum.

Prowadzenie prelekcji i spaceru historycznego: Witold Postrach (kolekcjoner) oraz Jarosław Juszczak (archiwista i historyk).

Data rozpoczęcia:

23 września 2023

sobota

15:00

Data zakończenia:

23 września 2023

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Aleja Bursztynowa 28
Niechorze

woj. zachodniopomorskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
  • Gmina Rewal
  • Stowarzyszenie POD LATARNIĄ
  • Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego w Niechorzu

Osoba kontaktowa: Dominika Winiarska-Chodziutko

Telefon: 91 38 63 250

E-mail: dwiniarska@rewal.pl

WWW: http://muzeumniechorze.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu powstało z inicjatywy lokalnej ludności. Najważniejszym celem powstałej placówki miało być szerzenie wiedzy o miejscowej kulturze rybackiej, tak wśród mieszkańców, jak i turystów licznie odwiedzających Gminę Rewal. Od wielu lat uczestniczy w EDD.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.