fbpx

Spacer: Co nam Miasto w spadku zostawiło, czyli o tradycjach ze starego Lublina się wywodzących

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

10:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Spacer z Przewodnikiem Inspiracji, który odpowie na pytania: jakie postaci wpłynęły znacząco na historię Lublina? Jakie tajemnice kryją w sobie najważniejsze zabytki w mieście? To będzie fascynująca podróż przez setki lat historii miasta.

Bogata historia Lublina oraz położenie w wielokulturowym tyglu stanowią o jego szczególnych walorach. Znalazło to swoje szczególne odbicie w różnorodnej architekturze, topografii, a także wpłynęło na jego rozwój społeczno-kulturowy. Te wszystkie cechy stanowią o niezwykłym kolorycie lokalnym naszego miasta, czyniąc go niezwykle atrakcyjnym, nie tylko dla turystów, ale również dla samych mieszkańców, którzy są zaskoczeni dowiadując się, jak niezwykłe są dzieje Lublina. Spacer będzie okazją do poznania losów jego mieszkańców na przestrzeni wieków, tradycji kulinarnych, ale również legend, które są nierozerwalnie związane z budowaniem opowieści o mieście.

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

10:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Brama Krakowska, Lublin

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Urząd Miasta Lublin

Osoba kontaktowa: Honorata Kępowicz-Olszówka

Telefon: 814663854

E-mail: honorata.olszowka@lublin.eu

WWW: https://lublin.eu/turystyka/

Informacja o organizatorze:

Biuro Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin realizuje projekty mające na celu promocję miasta jako atrakcyjnej destynacji turystycznej. Ważnym aspektem jego działalności jest również edukacja historyczna mieszkańców Lublina, a także inicjowanie działań wspierających lokalną branżę turystyczną.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.