Smaki Żuław - spotkanie z regionalistami
Data rozpoczęcia:
15 września 2023
piątek
17:00
Data zakończenia:
15 września 2023
piątek
19:00
Jaka jest kuchnia Żuław? Czym jest Werderkäse oraz Machandel? Jak współcześni mieszkańcy delty Wisły odkrywają i kultywują dawne tradycje kulinarne regionu? O tym wszystkim porozmawiamy 15 września o godz. 17:00 z zaproszonymi przez nas gośćmi.
Jaka jest kuchnia Żuław? Czym jest Werderkäse oraz Machandel? Jak współcześni mieszkańcy delty Wisły odkrywają i kultywują dawne tradycje kulinarne regionu? To tylko niektóre z pytań jakie poruszymy 15 września o godz. 17:00 podczas dyskusji „Smaki Żuław”.
A czy może być dętego lepsze miejsce niż dom podcieniowy pełniący funkcję gospody? Chyba nie! Dlatego spotykamy się w Żelichowie w Gospodzie Mały Holender. Wśród zaproszonych przez nas gości znajdą się regionaliści, autorzy książek kulinarnych oraz historycy. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: „Jaki jest smak Żuław”?
Nie zabraknie również odwołań do słynnych w regionie sera Werderkäse czy produkowanej przez mennonicką rodzinę Stobbe jałowcówki – Machandla. Porozmawiamy również o współczesnej kuchni delty Wisły. Jakie są jej inspiracje? Czy czerpie ona z doświadczeń dawnych mieszkańców regionu, czy jest czym zupełnie nowym?
A kim będą nasi goście. O tym informować was będziemy na bieżąco na naszej stronie FB. Będzie sporo niespodzianek, w tym również tych kulinarnych. Serdecznie zapraszamy. Na spotkanie obowiązują zapisy. Prosimy o przesłanie e-maila na adres: malyholender@gmail.com
Galeria
Partnerzy
Data rozpoczęcia:
15 września 2023
piątek
17:00
Data zakończenia:
15 września 2023
piątek
19:00
Kategorie wydarzenia:
Lokalizacja:
Gospoda Mały Holender w domu podcieniowym na Żuławach,
Żelichowo 31a,
82-100 Nowy Dwór Gdański
Organizator
Nazwa: Gospoda Mały Holender
Osoba kontaktowa: Łukasz Kępski
Telefon: 783-491-148
E-mail: malyholender@gmail.com
WWW: https://www.malyholender.pl
Informacja o organizatorze:
Gospoda Mały Holender to połączenie zamiłowania do dobrej regionalnej kuchni oraz historii. W domu podcieniowym w otoczeniu rzeki Tugi, zabytkowych kościoła/cerkwi oraz Cmentarza Jedenastu Wsi poczuć można niczym w czasach świetności żuławskich gospodarzy.