fbpx

Skorogoskie Smaki

Data rozpoczęcia:

19 września 2021

niedziela

15:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

22:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Skorogoszcz-miejscowość położona przy drodze krajowej nr 94 pomiędzy Opolem a Brzegiem, dogodne parkowanie.

Podczas tegorocznych obchodów EDD przeprowadzimy imprezę plenerową. w Skorogoszczy przy ul. Zamkowej. Impreza będzie skierowana do wszystkich grup wiekowych, przy zachowaniu sanitarnych zasad. EDD będzie to doskonałą okazją do integracji mieszkańców i pochwalenia się przed gośćmi swoim bogatym dziedzictwem historycznym . Przybyłych gości coraz bardziej zainteresowanych lokalną historią opolskich wsi i miasteczek, pragniemy w ciekawy sposób zapoznać z naszymi dziejami lokalnymi wpisującymi się w dziedzictwo Śląska Opolskiego i kraju. Przeciętny mieszkaniec Opolszczyzny
najczęściej przejeżdża przez naszą miejscowość nie zatrzymując się tu. W wrześniową niedzielę będzie niecodzienna okazja przyjechać i poznać tu na miejscu bogatą historię tego dawnego miasteczka, zwiedzić Skorogoszcz, poznaćtutejszych mieszkańców. Tutaj odbędzie się okazjonalne widowisko artystyczno-historyczne, wystawa tematyczna pt.”Zasmakuj w bibliotece” a miejscowe dzieci i młodzież będą miały okazję zaprezentować się ze swoim dorobkiem twórczym. Tradycyjnie nie zabraknie, przygotowanych przez mieszkańców, domowych wypieków i poczęstunku. Obchody EDD będą otwarte dla wszystkich mieszkańców i przybyłych gości, których w godzinach wieczornych zaprosimy do wspólnej zabawy.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

19 września 2021

niedziela

15:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

22:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

festyn / biesiada

Lokalizacja:

Skorogoszcz ul. Zamkowa

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Towarzystwo Rozwoju Lokalnego „Zielony Most” , 49-345 Skorogoszczy, ul. Zamkowa 8

Osoba kontaktowa: Dariusz Zięba

Telefon: 77/4121048

E-mail: dzieba@op.pl

WWW: https://www.facebook.com/Skorogoszcz/

Informacja o organizatorze:

TRL „Zielony Most” w Skorogoszczy posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji zadań publicznych, dotyczących organizowania przedsięwzięć kulturalnych, rozliczania projektów. Stowarzyszenia organizujemy wiele cyklicznych imprez. Posiada doświadczenie w procesie integracji środowiska lokalnego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.