fbpx

Skarbiec Ducha Gór – Galeria Produktu Lokalnego

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

910 września godz. 11.00–18.00 – wystawa zdjęć Rafała Kotylaka.

1617 września godz. 11.00–18.00 – wystawa prac Beaty Makutynowicz.


„Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” w twórczości artystów – Beaty Makutynowicz i Rafała Kotylaka.

Wystawy prac dwojga artystów z rejonu Karkonoszy – Beaty Makutynowicz i Rafała Kotylaka w klimatycznym Skarbcu Ducha Gór. Poza pracami artystów w galerii można zobaczyć oryginalne, wykonane tradycyjnymi metodami rękodzieło lokalnych twórców.

 

Beata Makutynowicz jest artystką z Karpacza, która ze Skarbcem Ducha Gór związana jest od roku 2012. W swoich pracach wykorzystuje materiały z regionu. Dawna futryna, ozdobny fragment werandy, zardzewiałe elementy okuć – wszystko to staje się tworzywem, z którego powstają rzeźby aniołów, ptaków, koni. Na łupkach (dawnych kamiennych dachówkach) i płótnie artystka maluje m.in. krajobrazy Karkonoszy. Swoje prace prezentowała na wystawach w Jeleniej Górze, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Jaworze, Lubinie, Złotoryi, Gazzada Schianno we Włoszech.

 

Rafał Kotylak to artysta fotograf z Piechowic, który ze Skarbcem Ducha Gór związany jest od roku 2014. Jego fotografie nacechowane są niezwykłym indywidualnym spojrzeniem i spontanicznością. Swoje prace prezentował m.in. na wystawach: „WHIPLASH – Metal Photography Journey” w Galerii Skene, w Jeleniogórskiej Strefie Fotografii, w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, „Karkonosze – moje miejsce” w sali Stary Browar, Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, Towarzystwa Fotograficznego Karkonosze.pl.

 

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Skarbiec Ducha Gór – Galeria Produktu Lokalnego

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Skarbiec Ducha Gór – Galeria Produktu Lokalnego, ul. Konstytucji 3 Maja 25, 58-540 Karpacz, Adriana Ciszek, Marta Dziębor, tel. 697 328 663, 663 819 228, e-mail: skarbiec.duchgor@gmail.com

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.