Ścieżką Świętej Jadwigi na Zamek Wleń.
Data rozpoczęcia:
12 września 2020
sobota
12:00
Data zakończenia:
12 września 2020
sobota
14:00
Zapraszamy na spacer ścieżką upamiętniającą miejsca związane z osobą św. Jadwigi Śląskiej – dzisiejszej patronki Śląska i Wlenia. Poznamy budowle, które powstały inicjatywy jej i jej męża Henryka Brodatego oraz poznamy drogę, która przywiodła ją z Bawarii na Śląsk. Na trasie mało znane malowidło na Szlaku Średniowiecznych Polichromii.
Spacer rozpoczniemy na historycznym rynku we Wleniu, a zakończymy na górującym nad miejscowością Zamku Wleń. W trakcie wędrówki poznamy ważne fakty z życia Świętej Jadwigi. Posłuchamy legend, dowiemy się m.in. jak wspierała potrzebujących oraz jaką rolę odegrała w życiu swojego męża Henryka Brodatego, który dążył do zjednoczenia Polski po rozbiciu dzielnicowym. W kościele pw. św. Jadwigi będziemy mogli obejrzeć krótki film o życiu świętej oraz zobaczyć mało znane malowidło na Szlaku Średniowiecznych Polichromii. Poznamy drogę, jaką trafiła z Bawarii na Śląsk.
Podczas spaceru oraz na zamku chętni będą mogli wziąć udział w rozwiązywaniu specjalnej krzyżówki. Dla najmłodszych zostaną przygotowane na zamku malowanki z historii życia Św. Jadwigi. Dla chętnych zostanie przygotowana gra terenowa „Poszukiwanie zaginionego skarbu”.
Partnerzy
Tagi:
Wydarzenie w cyklu:
Szlakiem Średniowiecznych Polichromii
Cykl wydarzeń przedstawiających ideę Szlaku Średniowiecznych Polichromii oraz położone na nim obiekty.
Data rozpoczęcia:
12 września 2020
sobota
12:00
Data zakończenia:
12 września 2020
sobota
14:00
Kategorie wydarzenia:
Lokalizacja:
początek: Wleń, Rynek (Plac Bohaterów Nysy)
koniec: Zamek Wleń (Lenno), Łupki
Organizatorzy
Nazwa:
- Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie”
- Stowarzyszenie „Gildia Przewodników Sudeckich”
Osoba kontaktowa: Elżbieta Marut
Telefon: 785611944
E-mail: marutelzbieta@gmail.com
WWW: http://zameklenno.pl
Informacja o organizatorze:
Organizatorem jest Konsorcjum Warownia, które tworzą: Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie” oraz Stowarzyszenie Gildia Przewodników Sudeckich. Od 2018 roku Konsorcjum opiekuje się zamkiem i realizuje liczne inicjatywy historyczne, edukacyjne i turystyczne.