fbpx

Scena Letnia - kultura mniejszości narodowych i etnicznych

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

13:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na spotkanie z kulturą ludową! Wrześniowa odsłona wydarzenia będzie poświęcona kulturze mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce.

Scena Letnia to cykl imprez organizowanych przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, których celem jest popularyzowanie kultury i sztuki ludowej. Wspólnie z zaproszonymi przez Instytut artystami, warszawiacy i odwiedzający stolicę turyści mają okazję wybrać się w muzyczną podróż w różne zakątki naszego kraju przy dźwiękach kapel ludowych, poznać piękno
sztuki ludowej prezentowanej przez lokalnych twórców, zachwycić się smakiem tradycyjnych potraw regionalnych oraz spróbować swoich sił w rękodzielnictwie biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez autentycznych twórców ludowych.
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Krakowskim Przedmieściu będziemy mieli możliwość poznać dziedzictwo mniejszości narodowych i etnicznych, mieszkających i kultywujących swoje tradycje w Polsce, przecież… Łączy nas dziedzictwo!

Wydarzenie w cyklu:

Scena Letnia NIKiDW

Scena Letnia to cykl imprez organizowanych przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, których celem jest popularyzowanie kultury i sztuki ludowej.

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

13:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Osoba kontaktowa: Joanna Turek

Telefon: 511543377

E-mail: joanna.turek@nikidw.edu.pl

WWW: https://nikidw.edu.pl/

Informacja o organizatorze:

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zajmuje się wspieraniem i promowaniem kultury ludowej. Instytut bada, popularyzuje, dokumentuje i poszerza wiedzę na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich oraz dziedzictwa historycznego wsi.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.