fbpx

Rzemieślnicy i Rzemieślniczki Żyrardowa

Data rozpoczęcia:

1 września 2023

piątek

Data zakończenia:

30 września 2023

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Plenerowa wystawa fotografii prezentująca lokalnych rzemieślników i ich zakłady. Bohaterowie wystawy są Ambasadorkami i Ambasadorami żyrardowskiego rzemiosła, szacunku do tradycji, jakości, rzetelności i pasji do wykonywanej pracy.

Kiedyś mówiło się, że „rzemieślnikami miasta rzeczypospolite stoją” . W Żyrardowie jest jeszcze wielu rzemieślników i wiele rzemieślniczek o mistrzowskich umiejętnościach i pasji do wykonywanego zawodu. Na plenerowej wystawie zatytułowanej „Rzemieślnicy i Rzemieślniczki Żyrardowa” Stowarzyszenie Nasze Imaginarium prezentuje sylwetki szesnastu osób – Ambasadorek i Ambasadorów żyrardowskiego rzemiosła.

Wśród bohaterów wystawy znajdziemy przedstawicieli równych – bardziej i mniej znanych – rzemiosł, jak chociażby namiotnictwa, czapnictwa, gorzelnictwa, lampiarstwa, czy kominiarstwa. Nasi rzemieślnicy i rzemieślniczki reprezentują różne zawody, różne pokolenia. Jednym powodzi się lepiej, innym trochę gorzej, ale wszystkich łączy pasja do wykonywanej pracy, rzetelność i wysoka jakość usług i produktów.

Zdjęcia i wywiady z rzemieślnikami powstawały w ciagu dwóch ostatnich lat i są dostępne w internecie na stronie www.rzemioslozyrardow.pl. Zdjęcia wykonali Paweł Świątek i Wojciech Lipiński. Autorem plakatu i koncepcji graficznej prezentacji zdjęć jest Paweł Stasiewicz. Pomysłodawczynią i kierowniczką projektu Beata Kwiatkowska.
Cieszymy się, że teraz możemy pokazać niektóre z nich w przestrzeni publicznej mieszkańcom i turystom Żyrardowa.

Zapraszamy na plenerową wystawę „Rzemieślnicy i Rzemieślniczki Żyrardowa” do Miejskiego Parku im. Karola Augusta Dittricha w Żyrardowie.
Wystawa będzie otwarta do końca września 2023 r.

Wystawa realizowana jest przez Stowarzyszenie Nasze Imaginarium w ramach projektu „Żyrardów Miasto Marzycieli i Rzemieślników”.
Projekt finansuje Miasto Żyrardów.

Partnerzy

Urząd Miasta Żyrardów, Wydział Rewitalizacji i Rozwoju Urzędu Miasta Żyrardowa

Data rozpoczęcia:

1 września 2023

piątek

Data zakończenia:

30 września 2023

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Miejski Park im. Karola Augusta Dittricha, Żyrardów

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Nasze Imaginarium

Osoba kontaktowa: Beata Kwiatkowska

Telefon: 796020272

E-mail: beata.kwiatkowska@naszeimaginarium.pl

WWW: https://www.rzemioslozyrardow.pl/

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie Nasze Imaginarium jest organizacją społeczną działającą na rzecz wzmocnienia sąsiedzkich relacji, ochrony dziedzictwa kulturowego Żyrardowa i okolic oraz zwiększenia wpływu mieszkanek i mieszkańców na sprawy miasta. Nasze motto streszcza się w dwóch słowach „sztuka zaangażowania”.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.