fbpx

Renesansowe dziedzictwo śląskiego rodu Pücklerów: kościół w Szydłowcu i zamek w Niemodlinie

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

16:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Proponujemy spacer (zwiedzanie) z przewodnikiem kościoła w Szydłowcu oraz Zamku w Niemodlinie. Obiekty te łączy śląski ród Pücklerów, który ufundował kościół oraz przebudował zamek w stylu renesansowym.

W ramach Europejskich dni Dziedzictwa proponujemy spacer (zwiedzanie) z przewodnikiem po kościele w Szydłowcu oraz Zamku w Niemodlinie. Obiekty te będące reprezentatywnym przykładem architektury renesansu w regionie niezaprzeczalnie łączy śląski ród Pücklerów, który był fundatorem kościoła oraz przebudował średniowieczny zamek Bolka Niemodlińskiego w stylu renesansowym. W ramach tematu przewodniego „Żywe dziedzictwo tradycje od pokoleń” chcieliśmy pokazać, że obiekty architektoniczne będące dziełami sztuki nie są tylko budynkami, ale i żywym dziedzictwem. Od pokoleń ulegają przemianom oraz przebudowom, miejsca dostosowują się do nowych, zmiennych potrzeb oraz tętni w nich życie duchowe, kulturowe i społeczne. Śmiało można określić, że swoją funkcją oraz modernizowaną przez lata architekturą wpisują się w żywe dziedzictwo, które trwa w nich od pokoleń.

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

16:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Szydłowiec Śląski 46

woj. opolskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Parafia pw. WNMP w Niemodlinie
  • Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313

Osoba kontaktowa: Monika Ożóg

Telefon: 605156309

E-mail: monozog@gmail.com

WWW: https://parafianiemodlin.pl

Informacja o organizatorze:

Pierwsze wzmianki o parafii w Niemodlinie sięgają 1290 r. Obecnie jednym z kościołów filialnych parafii jest Kościół pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szydłowcu, który jest perłą śląskiego renesansu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.