fbpx

Ratowskie brzmienia przeszłości

Data rozpoczęcia:

10 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zabytkowy zespół klasztorny z XVIII w. wraz z ogrodami klasztornymi. Unikatowy w skali Mazowsza zabytek reprezentujący rzadki styl architektoniczny tzw. płonącego rokoko. Dodatkowo obiekt znajduje się na rozległych terenach wpisanych do Obszaru Natura 2000.

Happening teatralny w ramach V Festiwalu Kultury Ziemi Zawkrzeńskiej „Ratowskie brzmienia przeszłości”. Podróż przez wieki poprzez scenki rodzajowe we wnętrzach i ogrodach. Dwór średniowiecznego rycerza Pawła z Radzanowa, gawędy, pojedynek rycerski, możliwość zostania pomocnikiem kata, lekcje jazdy konnej u rycerskiego koniuszego, konkurs na najpowabniejszą dwórkę (stroje własne i udostępnione), wizyta w skrybarium, przygotowywanie i degustacja polewki rycerskiej, średniowieczne gry dworskie i plebejskie.

W obozowisku chorążego Tomasza Narzymskiego będzie można przygotować się do bitwy pod Wiedniem przez naukę fechtunku i strzelania z łuku, udział w warsztatach pracy kowala, haftowania na bębenku, a nawet poznać tajniki siedemnastowiecznej hodowli koni.

Spotkanie z Ojcem Gwardianem, interdyscyplinarne warsztaty z historii sztuki i kultury baroku, historii sztuki ogrodowej – ogrodów cenobijnych, rozpoznawania roślin tradycyjnych. Wizyta w celi naczelnika Powstania Styczniowego na Mazowszu, gen. Zygmunta Podlewskiego. Warsztaty teatralne, czytanie na role literatury z tego okresu. Warsztaty malarskie, zabawa taneczna.

 

 

10.09.2017, godz. 9.00 – 19.00


Data rozpoczęcia:

10 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Ratujmy Ratowo, Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.