fbpx

„Rąk własnych pracą – średniowieczne rzemiosła i umiejętności”

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

15:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie zaprasza 10 września w godzinach od 15.00 do 18.00 na żniński rynek przed Basztą na imprezę „Rąk własnych pracą – średniowieczne rzemiosła i umiejętności”.

Będzie to pokaz rękodzieła rozwijanego przez stulecia, aż do czasów współczesnych, które na przestrzeni dziejów ulegało zmianom i nadal jest kultywowane. Podczas wydarzenia zobaczymy warsztaty snycerza (wykonywanie drewnianych przedmiotów codziennego użytku) i skórnika (prezentacja ubioru i tkanin na przestrzeni wieków, tkanie na bardzie) oraz poznamy smak dawnych potraw (podpłomyk, słowiańska kasza ze skwarkami). Ponadto w ramach imprezy będzie można odwiedzić strefę wierzeń i ziołolecznictwa oraz strefę militarną, w której zaprezentowane zostanie uzbrojenia od wieku X aż po wiek XIX (pokaz strzelania z broni czarnoprochowej – hakownicy i małej bombardy). Impreza będzie realizowana przez Drużynę Wojów Piastowskich „Jantar”.

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

15:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Żniński Rynek / Plac Wolności / przed Basztą /

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie

Osoba kontaktowa: Jędrzej Małecki – Dyrektor MZP w Żninie

Telefon: 518 295 983

E-mail: j.malecki@gminaznin.pl

WWW: http://muzeumznin.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie powstało w latach 60-ych ubiegłego wieku. Przez lata swojej działalności zajmuje się upowszechnianiem szeroko pojętej kultury poprzez organizację wystaw twórców krajowych i zagranicznych, prezentujących różne dziedziny sztuki od fotografii i rzeźby po malarstwo,

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.