fbpx

Puzzle edukacyjne – „Przeszłość ukryta w krajobrazie”

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Puzzle edukacyjne – „Przeszłość ukryta w krajobrazie”

16.09.2017 r. – 11:00 – 15:00

17.09.2017 r. – 12:00 – 15:00

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy rodziny z dziećmi do zabawy edukacyjnej w formie puzzli wielkoformatowych – „Przeszłość ukryta w krajobrazie”. Układając puzzle dzieci będą mogły przekonać się jak z upływem czasu zmienia się krajobraz wokół nas. Poprzez układanie i dopasowywanie do siebie poszczególnych elementów krajobrazu z różnych czasów, staną się „architektami” tego krajobrazu, wyobrażając sobie, jak mogło wyglądać życie i otoczenie ludzi w przeszłości oraz co z dawnych czasów mogło przetrwać do dziś.

Puzzle wielkoformatowe przeznaczone są dla całej rodziny. Dodatkową atrakcją będą aktywności w formie warsztatów plastycznych, na których dzieci samodzielnie wykonają niektóre elementy krajobrazu.

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu toInstytucja już na stałe wrosła w pejzaż instytucji kulturalnych miasta Poznania. Istnieje od ponad 150 lat. To właśnie tutaj znajduje się sławny i unikalny w tej części Europy obelisk Ramzesa II, tutaj też można obejrzeć można oryginalne egipskie artefakty, słynne wołki z Bytynia i wiele innych ciekawych zabytków z Wielkopolski i Afryki. Badania w Wielkopolsce i w Afryce stanowią główne profile działalności Muzeum. Nie zapominamy też o archeologii Poznania, inicjując i uczestnicząc w wielu przedsięwzięciach, ważnych dla studiów nad problematyką miasta wczesnolokacyjnego. Jesteśmy instytucją muzealną, nastawioną na kontakt z szerokim i wymagającym odbiorcą, upowszechniającą dorobek naszej nauki i popularyzującą wiedzę o przeszłości. Temu właśnie służą wystawy, nierzadko zaskakujące ciekawymi i nowatorskimi formami ekspozycji oraz przyciągające publiczność atrakcyjną tematyką.

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu jest Miejską Instytucją Kultury, finansowaną z budżetu Miasta Poznania.

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu znajduje się na ulicy Wodnej 27 się przy Starym Rynku. Najbliższy parking w płatnej strefie parkowania znajduje się na Placu Kolegiackim. Dodatkowo w obrębie Starego Miasta wzdłuż ulic w wyznaczonych miejscach dostępne są płatne miejsca parkingowe.

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty, inne

Lokalizacja:

Muzeum Archeologiczne

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu ul. Wodna 27 – Pałac Górków, 61-781 Poznań, tel. 61 8528251, fax. 618531010, e-mail: muzarp@man.poznan.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.