fbpx

Spacer reporterski pt. "Przemsza – opowieść o utopcach, galarach i minionych czasach"

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału w spacerze pt. „Przemsza – opowieść o utopcach, galarach i minionych czasach”. Spotykamy się 10. 09. 2023 godz. 16.00, obok kładki nad Przemszą w Chełmku przy ul. Chrobrego.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”,
Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału w spacerze reporterskim pt. „Przemsza – opowieść o utopcach, galarach i minionych czasach”. W niedzielę 10. 09. 2023 roku o godz. 16.00 spotkamy się przy kładce łączącej brzegi Przemszy w Chełmku przy ul. Chrobrego. Wspólnie z najstarszymi mieszkańcami Chełmka oraz gronem „Aktywni+” odbędziemy podróż w czasie i przestrzeni, by usłyszeć, zobaczyć i doświadczyć duchowości, przekazów, wierzeń i historii związanych z dziedzictwem rzeki Przemszy. Spacer zakończymy plenerową prezentacją wizualizacji stworzonych na podstawie zachowanych zdjęć, dokumentów
i artefaktów oraz instalacji dźwiękowej inspirowanej brzmieniem rzeki. Audiowizualny zapis przebiegu spotkania i relacje mieszkańców, posłużą do powstania eseju filmowego.
Więcej o rzece Przemszy i jej przyrodniczym i historycznym znaczeniu publikujemy na stronie https://moksir.chelmek.pl/historia/zabytki-i-atrakcje-turystyczne/265-rzeki-i-mosty-przemsza

Partnerzy

Chełmecka grupa „Aktywni+”

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Kładka nad Przemszą
Bolesława Chrobrego
32-660 Chełmek

woj. małopolskie

Organizator

Nazwa: Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku

Osoba kontaktowa: Waldemar Rudyk

Telefon: 601661771

E-mail: moksir@chelmek.pl

WWW: https://www.moksir.chelmek.pl

Informacja o organizatorze:

MOKSiR w Chełmku jest miejską instytucją kultury. Obok zadań statutowych, ośrodek realizuje misję badania, dokumentowania i popularyzowania kulturowego dziedzictwa miejscowości. W polu naszych zainteresowań znajduje się obuwnicza przeszłość Chełmka i jego związki ze światowym koncernem Bata.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.