fbpx

Prudnickie smaczki

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

10:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy do oglądania wystawy pt. „Prudnickie smaczki” oraz zwiedzania prudnickiego muzeum! Tematem czasowej ekspozycji przygotowanej w ramach EDD będą ciekawostki związane z miastem i okolicą.

Motto tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa zwraca naszą uwagę na rzeczy z pozoru drobne i raczej nie znajdujące miejsca na kartach historycznych ksiąg. W nich opowiada się o polityce, bitwach, dziejach wybitnych rodów i osób, wielkich przedsięwzięciach i znaczących budowlach. A przecież wszyscy doskonale wiemy, że życie składa się w większości z rzeczy i sytuacji prozaicznych, codziennych, zwykłych. Takie było również życie dawnych prudniczan, ale mimo tego, że składało się z wielu codziennych sytuacji uregulowanych surowym zwyczajem i prawem to było także barwne i urozmaicone. W ramach tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa przygotowujemy – nie tylko kulinarne – prudnickie sma(cz)ki wyszukane w starych przekazach. Sięgając do ciekawostek z życia dawnego Prudnika i jego mieszkańców, przyjrzyjmy się więc zwyczajom, przesądom, zapomnianym zawodom i miejscom…

W razie obowiązywania obostrzeń epidemicznych uniemożliwiających udostępnianie obiektów muzeum wydarzenie będzie organizowane online. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilów Facebook i YouTube.

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

10:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Arsenał – główna siedziba Muzeum Ziemi Prudnickiej przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Ziemi Prudnickiej

Osoba kontaktowa: Marcin Wiśniewski

Telefon: 774068060

E-mail: marcin.wisniewski@muzeumprudnik.pl

WWW: http://www.muzeumprudnik.pl

Informacja o organizatorze:

Powstałe w 1959 r. Muzeum Ziemi Prudnickiej tworzą dwa obiekty: Arsenał – siedziba główna przy ul. Bolesława Chrobrego 5 oraz Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23. Muzeum posiada zbiory archeologiczne, historyczne, artystyczne i etnograficzne prezentujące złożone dzieje regionu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.