fbpx

Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W sobotę, 9 września, od godz. 14.00 zapraszamy do Muzeum Dialogu Kultur przy ul. Rynek 3, oddziału Muzeum Narodowego w Kielcach, na wydarzenie pod nazwą Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy. W programie m.in.:

godz. 14.00 – 16.00

  • · warsztaty, w trakcie których uczestnicy, wcielając się w rolę archeologa, wezmą udział w wykopaliskach. Poznają profesjonalne narzędzia i przybory, które każdy archeolog musi przygotować przed przystąpieniem do pracy. Po odkryciu, zbadaniu i sporządzeniu dokumentacji „obiektów” goście warsztatów zostaną zaproszeni na chwilę wytchnienia, podczas której poznają dietę, jaką mieszkańcy naszych ziem stosowali w pradziejach.

godz. 16.00

  • · wernisaż wystawy Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy. Prezentowane w nowoczesnej i interaktywnej przestrzeni wystawienniczej zabytki, wybrane z bogatych zbiorów Muzeum Archeologicznego w Wiślicy, oddziału Muzeum Narodowego w Kielcach oraz Działu Archeologii Muzeum Narodowego w Kiecach, pochodzą zarówno z osad, jak i cmentarzysk. Naczynia gliniane, narzędzia, broń i ozdoby obrazują bogate dzieje osadnictwa Wiślicy i Ponidzia od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Są one źródłem wiedzy o dawnych kulturach i ludach, które zamieszkiwały te tereny, przybliżają dawne sposoby gospodarowania, obrządek pogrzebowy, wierzenia i wytwórczość.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

Muzeum Narodowe w Kielcach jest placówką z ponad 100-letnią tradycją. W swoich zbiorach posiada cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, archeologii i przyrody. Organizuje liczne wystawy czasowe, koncerty, wykłady, warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także imprezy rodzinne. Długa tradycja zobowiązuje i Muzeum ciągle dokłada starań, aby stawać się jeszcze bardziej atrakcyjne i otwarte na widzów. W skład Muzeum wchodzą oddziały: Pałac Biskupów Krakowskich, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Muzeum Dialogu Kultur, Muzeum Archeologiczne w Wiślicy.

 

Organizator:

Muzeum Narodowe w Kielcach

25-010 Kielce, pl. Zamkowy 1, tel. 41 3444014, faks 41 3448261, e-mail: poczta@mnki.pl, www.mnki.pl

 

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, warsztaty

Lokalizacja:

Muzeum Dialogu Kultur – Kamienica pod Trzema Herbami

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Narodowe w Kielcach

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.