fbpx

„Polski mundur pocztowy naszym odrodzeniem”

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

09:30

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Wszyscy pragniemy odrodzenia narodu. Wszyscy zgadzamy się na to, że winno ono przynieść z sobą możliwie największą pomyślność i wyobrażamy sobie Polskę niepodległą i zjednoczoną, jako taką Polskę, która w ładzie i porządku tworzy wielkie warsztaty pracy narodowej, zapewniające dobrobyt i siłę”.

„Polski mundur pocztowy naszym odrodzeniem”

7.09.2019 – 15.09.2019

W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu przygotowało wystawę pt. „Polski mundur pocztowy naszym odrodzeniem”. Na wystawie zostaną zaprezentowane projekty mundurów nadesłane na konkurs w 1919 roku, oryginalne mundury pocztowe oraz archiwalne fotografie.

Warsztaty 7.09.2019 godz. 11.00 – 12.30
„Listonosz na wybiegu – listonosz w kosmosie!” – warsztaty rodzinne
Zaprojektuj mundur pocztowca z dalekiej przyszłości! Zastanawiasz się, jak zmienił się strój listonosza na przestrzeni wieków? Czy wiesz, z jakich części składała się dawniej pocztowa garderoba, a jakich elementów nie mogło w niej zabraknąć? Czy wyobrażasz sobie, jak będzie wyglądał ubiór listonosza za 100 lat!?
Zapraszamy na sobotnie warsztaty rodzinne, podczas których nie tylko poznamy modę pocztową od podszewki, lecz także zabawimy się w projektantów i stworzymy wyjątkowe, modne mundury pocztowca inspirowane wizją dalekiej przyszłości. Wiek 8–14 lat.
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy pod numerem telefonu 71 343 67 65.

14 września godz. 12.00–13.30

„Tableau vivant” – czym są żywe obrazy? Warsztaty Teatru Vena z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, opieka artystyczna Martyna Witowska-Grabosz.

Czym są żywe obrazy?
Rekonstrukcją dzieła malarstwa tworzoną przy udziale ludzi, przedstawiających postawą, ubiorem, mimiką daną scenę. Zainspirowani pocztówkami i obrazami będziemy tworzyć własne żywe obrazy.
Podczas EDD zobaczymy żywe obrazy nawiązujące do „serii historycznej” – emisji znaczków pocztowych z 1938 r. autorstwa Wacława Boratyńskiego.

Wydarzenie w cyklu:

„Polski mundur pocztowy naszym odrodzeniem”

W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu przygotowało wystawę pt. „Polski mundur pocztowy naszym odrodzeniem” oraz warsztaty: Listonosz na wybiegu – listonosz w kosmosie!; „Tableau vivant” – Czym są żywe obrazy?.

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

09:30

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
ul. Zygmunta Krasińskiego 1
50-954 Wrocław

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Osoba kontaktowa: Sylwia Szurant

Telefon: 71 343 67 65

E-mail: sekretariat@muzeum.wroclaw.pl

WWW: http://muzeum.wroclaw.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu jest jedyną w Polsce placówką muzealną gromadzącą i chroniącą zabytki stanowiące świadectwo działalności poczty na ziemiach polskich. W 2021 r. Muzeum obchodzić będzie 100-lecie istnienia.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.