fbpx

Połączeni dziedzictwem - PAN Ogród Botaniczny w Powsinie. 100 lat Polskiego Towarzystwa Botanicznego

Data rozpoczęcia:

11 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Odwiedzającym PAN Ogród Botaniczny w Powsinie, pokażemy piękno i siłę roślin całego świata, eksponowanych w naszej placówce. Przypomnimy osiągnięcia naszych poprzedników/czek oraz nasze odkrycia na zielonych szlakach całej Błękitnej Planety.

Odwiedzającym PAN Ogród Botaniczny w Powsinie pokażemy piękno i siłę roślin całego świata eksponowanych w naszej placówce. Przypomnimy osiągnięcia botaników oraz nasze odkrycia na zielonych szlakach całej Błękitnej Planety.

Czy wiedzieli Państwo, że to Polacy wyjaśnili, skąd się biorą małe paprocie, mimo że dorosłe nigdy nie kwitną i nie zawiązują nasion? Walnie przyczynili się do odkrycia i zrozumienia natury mikoryzy, a jeden z głównych odkrywców mitozy, mejozy oraz podwójnego zapłodnienie u okrytozalążkowych urodził się i studiował w XIX-wiecznej Warszawie. Dziś kraj nasz przoduje m.in. w badaniach nad komunikacją i świadomością u roślin oraz nad przechowywaniem zasobów genowych w nieskończoność przy jak najmniejszym śladzie węglowym. Jeżeli chcą Państwo poznać więcej szczegółów, zapraszamy gorąco do naszego Ogrodu!

Na wydarzenie obowiązują zapisy: warsztaty@obpan.pl

 

 

Data rozpoczęcia:

11 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

PAN Ogród Botaniczny w Powsinie
ul. Prawdziwka 2
02-973 Warszawa

woj. mazowieckie

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: PAN Ogród Botaniczny w Powsinie

Osoba kontaktowa: Agnieszka Deluga

Telefon: 669 253 565

E-mail: a.deluga@obpan.pl

WWW: https://ogrod-powsin.pl/

Informacja o organizatorze:

PAN Ogród Botaniczny w Powsinie to unikalne miejsce na mapie Warszawy. Jest domem dla ponad 8600 gatunków i odmian roślin pogrupowanych tematycznie: arboretum, kolekcja flory polskiej, rośliny ozdobne, użytkowe i egzotyczne. Jest również placówką naukową i edukacyjną.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.