fbpx

Podróż z Ignacym Łukasiewiczem - inauguracja kompleksowej ścieżki questingowej w Bóbrce

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Podróż z Ignacym Łukasiewiczem” – inauguracja kompleksowej ścieżki questingowej w Bóbrce.

 

16 września 2017 r.  wszyscy zainteresowani historią przemysłu naftowego, rafineryjnego, a także gazownictwa będą mogli za darmo zwiedzić wszystkie ekspozycje Muzeum. Ponadto na turystów czeka dodatkowa atrakcja w postaci ścieżki questingowej, debiutującej jako nowe narzędzie edukacyjne dla różnych grup wiekowych.

Celem questingu jest budowanie i rozwijanie poczucia tożsamości z danym regionem, jego historią, a także upowszechnianie dziedzictwa kulturowego, przemysłowego i historycznego. Jest to swoistego rodzaju połączenie elementów harcerskich podchodów, gier terenowych i nowych technologii.

Na terenie Muzeum w Bóbrce zostaną przeprowadzone rozgrywki questingowe w 3 grupach liczących ok. 30 osób. Nabory uczestników do poszczególnych grup zostaną przeprowadzone odpowiednio wcześniej poprzez ogłoszenia na stronie internetowej www.bobrka.pl i portalu społecznościowym Facebook. Wszyscy uczestnicy będą mogli korzystać z wydrukowanych instrukcji, a właściwe rozwiązanie rymowanych zagadek pozwoli im dotrzeć do punktu docelowego i odebrać nagrodę.

 

Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce

ul. Kopalniana 35, Bóbrka

38-458 Chorkówka

16 wrzesień 2017 r.

Godzina 10.00, 12.00, 14.00

 

 

Muzeum funkcjonuje od 1961 r., na terenie najstarszej, nieprzerwanie czynnej kopalni ropy naftowej na świecie. Placówka powstała, aby zachować i ochronić przed zniszczeniem autentyczne budynki, maszyny, urządzenia, narzędzia, dokumenty o polskim przemyśle naftowym; by prawda i pamięć o świetności polskiej myśli technicznej przetrwała na pożytek następnych pokoleń.

Muzeum ma formę skansenu, gdzie na powierzchni prawie 20 ha zgromadzono eksponaty, będące bogactwem XIX-wiecznej wiedzy inżynieryjnej. Głównym celem placówki jest propagowanie wiedzy o miejscu narodzin przemysłu naftowego w oparciu o oryginalne eksponaty pochodzące z czasów pionierskich działań współzałożycieli kopalni: Ignacego Łukasiewicza, Tytusa Trzecieskiego i Karola Klobassy-Zrenckiego. Największą wartością Muzeum są XIX- wieczne obiekty, przypominające o światowym pierwszeństwie bóbrzeckiej kopalni oraz o potędze galicyjskiego przemysłu naftowego.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, nadano nowe życie statycznym do tej pory eksponatom i oddano atmosferę pracy kopalni sprzed 160 lat. Specjalnie przygotowane widowiska i słuchowiska, wizualizacja postaci i wnętrz, dźwięk pracujących urządzeń oraz charakterystyczny zapach, pozwalają turystom odwiedzającym Muzeum w Bóbrce, przenieść się do epoki Ignacego Łukasiewicza.

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce
ul. Kopalniana 35, Bóbrka
38-458 Chorkówka
tel. 13 43 33 478
e-mail:
muzeum@bobrka.pl
www.bobrka.pl
facebook/bobrka

Data rozpoczęcia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, wycieczka / spacer, inne

Lokalizacja:

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce

woj. podkarpackie

Organizator

Nazwa: Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.