fbpx

Podróż w czasie - Muzeum Pałacu Łomnica

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

16:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzeum Pałacu Łomnica z multimedialną wystawą „Trzy wieki życia w Pałacu Łomnica”.
Zabytkowy Pałac Łomnica wraz ze swoim parkiem i zespołem folwarcznym – wpisany na listę Pomników Historii Prezydenta RP.

Pałac Łomnica stanowi jedyną wiejską rezydencję szlachecką na terenie Dolnego Śląska, która oferuje podroż w czasie i ilustruje ją poprzez walory zabytkowe, w połączeniu z wystawą multimedialną pt. ”Trzy wieki życia w Pałacu Łomnica”. To ważny i bardzo charakterystyczny aspekt historii i kultury Dolnego Śląska – regionu, który w centralnej Europie ma największą liczbę pałaców i rezydencji wiejskich. Pałac Łomnica był pierwszym odbudowanym w regionie obiektem łączącym działalność konserwatorską z kulturalną, wystawienniczą i edukacyjną i w ten sposób stworzył markę Doliny Pałaców i Ogrodów znaną dziś szeroko w kraju i za granicą. Dziś Muzeum Pałac Łomnica stanowi sztandarowy obiekt publiczny, dla tego wyjątkowo cennego krajobrazu kulturowo-turystycznego. Muzeum Pałacu Łomnica to 18 historycznie wyposażonych sal na trzech kondygnacjach, które obrazują sposób funkcjonowania typowego majątku śląskiego i życie codzienne jego właścicieli oraz służby na przestrzeni trzech wieków. Dzieci i młodzież poznają wiele ciekawostek z życia poprzednich właścicieli majątku, jak szlachetnej damy dworu lub bogatego handlarza lnu. Mają możliwość zanurzenia się w pracowitą codzienność i różnorodność zadań służby m.in. kucharki, pokojowej lub woźnicy. Z pewnością zaskoczy ich także odtworzona z lat 60-tych ubiegłego wieku klasa szkolna.

ZWIEDZANIE: 10 i 17. września (niedziela), godzina 16.00 – 18.00.

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

16:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Karpnicka 3, 58-531 Łomnica

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Dominium Łomnica Fundacja Rozwoju Krajobrazu Kulturowego

Osoba kontaktowa: Gabriela Duma

Telefon: 75 71 30 460

E-mail: dominium@palac-lomnica.pl

WWW: http://www.palac-lomnica.pl

Informacja o organizatorze:

Fundacja Rozwoju Krajobrazu Kulturowego Dominium Łomnica została założona w roku 2004. Postawiła sobie za cel ochronę unikatowego krajobrazu kulturowego Kotliny Jeleniogórskiej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.