fbpx

Po kolei o świdnickiej kolei. Spacer historyczny

Data rozpoczęcia:

7 września 2024

sobota

11:00

Data zakończenia:

7 września 2024

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy proponuje spacer tematyczny poświęcony historii kolei w Świdnicy. Zapraszamy na wędrówkę, podczas której będzie można zobaczyć jak na przestrzeni 180 lat zmieniła się infrastruktura kolejowa w Świdnicy.

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprasza na wędrówkę, podczas której będzie można zobaczyć jak na przestrzeni 180 lat zmieniła się infrastruktura kolejowa w Świdnicy. Spacer poprowadzi pracownik Działu Naukowo – Oświatowego, który m.in. opowie i pokaże na dawnych grafikach i rycinach jak zmieniały się świdnickie dworce kolejowe, jak wyglądały i gdzie znajdowały się dwa imponujące wiadukty kolejowe oraz pierwszy dworzec kolejowy, po których do dzisiaj nie zachował się żaden ślad.

Data rozpoczęcia:

7 września 2024

sobota

11:00

Data zakończenia:

7 września 2024

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Organizator

Nazwa: Muzeum Dawnego Kupiectwa

Osoba kontaktowa: Andrzej Deska

Telefon: 748521291

E-mail: edukacja@muzeum-kupiectwa.pl

WWW: https://muzeum-kupiectwa.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, prezentuje kupieckie tradycje Świdnicy i innych miast bogacących się przez stulecia dzięki handlowi. W Muzeum zobaczyć można ciekawie zaaranżowane ekspozycje przedstawiające Dom Wagi, Urząd Miar, sklep kolonialny, karczmę, aptekę a nawet stację paliw.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.