fbpx

Plener fotograficzny na terenie Wielkiego Pieca Hutniczego w Rudzie Śląskiej

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

15:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Plener fotograficzny na terenie Wielkiego Pieca Hutniczego. Wspólna kontemplacja walorów materialnych przyczynkiem do snucia historii na temat roli obiektu w dziejach przemysłu i miasta.

Wielki Piec Hutniczy położony w Rudzie Śląskiej to jeden z najważniejszych górnośląskich zabytków techniki. Jest to jedyny tego typu obiekt zachowany na terenie województwa i jeden z trzech na terenie kraju, których budowa przypadała na okres po 1945 roku. Stanowi jednocześnie niezwykle istotny element krajobrazu kulturowego oraz przestrzennego miasta, świadcząc o jego przemysłowych korzeniach.
Planowane warsztaty fotograficzne będą okazją do przyjrzenia się z bliska temu cennemu zabytkowi techniki. Obiekt ten, na co dzień niedostępny, zostanie otwarty dla grupy osób celem przeprowadzenia wspólnego spaceru i wykonania zdjęć. Spotkanie to będzie jednocześnie pretekstem do kontemplacji materialnych walorów obiektu oraz snucia historii na temat tego miejsca w dziejach przemysłu i miasta.

Wydarzenie objęte jest koniecznością zapisów. Zgłoszenia prosimy kierować na adres zabytki@ruda-sl.pl do dnia 08.09.2022. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

15:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty, inne

Lokalizacja:

ul. Piotra Niedurnego 58, 41-709 Ruda Śląska, wejście przez bramę prowadzącą na teren Huty „Pokój” (przy przystanku autobusowym)

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Rudzie Śląskiej

Osoba kontaktowa: Łukasz Urbańczyk, Miejski Konserwator Zabytków

Telefon: 32 244 90 97

E-mail: zabytki@ruda-sl.pl

WWW: https://wirtualnaruda.pl/

Informacja o organizatorze:

Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków stanowi jednostkę organizacyjną Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej. Prowadzi zadania w zakresie ochrony i konserwacji zabytków, nadzoruje Gminną Ewidencję Zabytków, a także udziela się w kształtowaniu plastycznym i przestrzennym Miasta.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.